| M25M a întrebat:

Men in India are already beginning to celebrate as the annual Assam Rape Festival is just days away. Every non-married girl age 7-16 will have the chance to flee to safety or get raped.

Madhuban Ahluwalia who heads up the annual festival told reporters why the event is so important. "This is a long time tradition in Assam dating back thousands of years," says Ahluwalia. "We rape the evil demons out of the girls, otherwise they will cheat on us and we will be forced to kill them. So it is necessary for everyone."

The Assam Festival began in 43 BC when Baalkrishan Tamil Nadu raped everyone in his village of Doomdooma. Baalkrishan Tamil Nadu is remembered every year at this event, in fact the trophy given to the man with the most rapes is called "The Baalkrishan".

24-year-old Harikrishna Majumdar told reporters that he has been training all year for this event. "I’m going to get the most rapes this year. I’ve been practicing all year. I rape my sister and her friends every day. I will be rape superstar number one! I will get the Baalkrishan prize this year for sure!"

12-year-old Jaitashri Majumdar told reporters she almost made it through last year’s festival without getting raped. "I came so close to not getting raped. I almost got to the ‘rape-free-zone’ at the edge of town, but at the last minute 9 men jumped on me and raped me. Luckily I am just recovering now so I can participate in this year’s events, otherwise I would be put to death by stoning."

Cand am citit articolul in minte imi veneau cuvinte precum "dezgustator", "revoltator" si alte expresii care nu pot fi reproduse aici, insa cand am terminat articolul de citit, imi ramasese in minte doar un cuvant "Religie".

Multi se intreaba daca lumea ar fi altfel, mai buna, daca religia nu ar mai fi si mereu m-am ferit de a da un raspuns, insa cred ca voi ajunge sa consider ca, macar pe alocuri, fara religie lumea ar putea fi putin mai zdravana la cap.

Pareri?

18 răspunsuri:
| Kalla a răspuns:

E absolut infiorator.Cei care sustin aceasta "sarbatoare" sunt bolnavi.Ce bine ca m-am nascut in Romania si nu in India.

NOname
| NOname a răspuns:

WTF? O religie mai absurdă şi periculoasă decât alta... Nu am cuvinte...

| BlitzkriegJack a răspuns:

E fake, stai linistit.

| ErrorFound a răspuns:

"I’ve been practicing all year. I rape my sister and her friends every day. I will be rape superstar number one! I will get the Baalkrishan prize this year for sure!" laughing rolling on the floor rolling on the floor laughing

Cine considera ca violatul ar trebui sa fie sport national in India? rolling on the floor

| Delmoniko a răspuns:

O indianca nu s-ar exprima asa, crede-ma. Nu vreau sa te dezamagesc, dar e fake. Crezi ca noi n-am fi participat? happy

| RAY a răspuns:

Din pacate teismul isi baga coada si in viata omului foarte adanc si impune tot felul de reguli unele stupide altele incredibil de stupide, ca faptul ca in india poti cumpara un om ca pe un cartof si sa faci ce vrei cu el misogism la maxim, e clar ateismul ar face o lume mult mai buna in mod clar http://istoria-lumii.ucoz.com/video/vip/9/ateism/ateismul vezi aici tarii atee vs tarii teiste

| Lizzu a răspuns:

Si eu am ramas stupefiata de asa ceva si de faptul ca poate sa existe asa ceva in lume.

Cei care comentau acolo spuneau ca ar fi o farsa, ar fi fost luat articolul de pe un site-pamflet si atat.
Ca nu ar fi real...

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Ptrivit Bibliei există doar o singură formă de închinare corectă (Efeseni 4:4). Restul nu prea aduc foloase, ba din contră!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citesti toate porcariile. Ma rog, e treaba ta ce citesti pana la urma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sper ca esti constient de faptul ca toata treaba asta e o gluma. Voi astia care o ardeti cu "dar vai", e clar ca vorbiti fara sa stiti. Jalnic.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Tare de tot laughing

| CinevaNou a răspuns:

Pute de la un kilometru a fake.

| milan9 a răspuns:

Nu e bine să generalizezi,
Divinitatea tot a păstrat în raport cu umanitatea o anumită cale de transmitere a învăţăturilor, sfaturilor, legilor, O SINGURĂ CALE.

(E uşor de înţeles de ce o singură cale, pentru că altfel, ar trebui să luăm în considerare o contradicţie flagrantă în cadrul mesajului lui Dumnezeu faţă de oameni, o contradicţie în însăşi esenţa divinităţii, dat fiind faptul că există zeci de mii de culte şi credinţe total diferite, având fiecare învăţături care le exclud pe celelalte! Numai creştinismul are vreo 39000 de versiuni!)

Hristos Fiul lui Dumnezeu a insistat şi subliniat în tot Noul Testament că Biserica Sa este UNA SINGURĂ.

Celelalte religii... numai Dumnezeu ştie circumstanţele...

NOname
| NOname a răspuns (pentru milan9):

milan9: "E uşor de înţeles de ce o singură cale, pentru că altfel, ar trebui să luăm în considerare o contradicţie flagrantă în cadrul mesajului lui Dumnezeu faţă de oameni, o contradicţie în însăşi esenţa divinităţii, dat fiind faptul că există zeci de mii de culte şi credinţe total diferite, având fiecare învăţături care le exclud pe celelalte!"

O astfel de contradicţie flagrantă există şi în cadrul unei singure religii şi unui singur cult, milan, inclusiv (sau în special) al tău. Când ai deschis ultima dată Biblia?

- http://www.tpu.ro/......ina-2.html

- http://www.tpu.ro/......zvaluie-o/

- http://bibviz.com/

- http://youtu.be/RB3g6mXLEKk

- http://www.tpu.ro/......erican-al/

- http://www.tpu.ro/......a-daca-nu/

Cât despre speciala ta religie şi biserică, "una singură", şi pentru un musulman este specială şi unică a lui, şi pentru un hindus a lui, şi pentru un mormon...ai prins ideea.
http://i.imgur.com/zuiSFWP.png
De la un zeu atotştiutor/potent/iubitor..., netroll şi cel puţin neidiot parcă m-aş aştepta să se asigure că nu vor apărea astfel de confuzii şi conflicte, dar cum au apărut (mii şi de mii de ani) şi tot apar, îţi poţi da seama cât e de existent şi atotorice (trebuie să fii doar un pic realist şi sincer).

| milan9 a răspuns:

Complicat. happy Trebuie luat punct cu punct, altfel... işi fac loc tot felul de neînţelegeri si interpretări greşite sad

NOname
| NOname a răspuns (pentru milan9):

Te rog.

NOname
| NOname a răspuns (pentru milan9):

Ideea e că "adevărul" tău se contrazice nu doar cu restul "adevărurilor" (religioase) şi cu realitatea, ci se contrazice chiar şi în interiorul său, el cu el - cu atât mai absurdă fiind pretenţia lui (şi a ta) de a fi considerat adevărul absolut/universal.