| AvalohAlyn a întrebat:

Mi-am cumparat o Biblie ..cum ma poate schimba in bine daca o citesc? Mai ales Noul Testament

4 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Daca crezi ce scrie acolo.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Daca o citești si trăiești după ceea ce scrie in ea, adică după voia lui Dumnezeu, se poate.

| Irinel15123532 a răspuns:

Urmand si aplicand principiile cuvantului Lui Dumnezeu in viata ta, si printr-o relatie personala cu Iisus Hristos.
''Preaiubitilor, sa nu fim ascultatori ai cuvantului, ci sa fim implinitori ai cuvantului. ''

| Helper07 a răspuns:

Biblia nu te schimba, ci Dumnezeu. E adevarat, prin adevarul Bibliei insa conteaza enorm de mult vointa ta. Daca nu vrei sa te schimbi, Dumnezeu nu te poate forta.