| TiggerO a întrebat:

Mi-am pierdut o parte din credinta in Dumnezeu. Cine vrea sa vorbim despre religii? Idul meu este tiggerost.

7 răspunsuri:
| OOOLEOOO a răspuns:

Despre ce religie te-ar interesa sa vorbesti cel mai mult?

| M25M a răspuns:

Religia nu prea are legatura cu credinta decat intr-o foarte mica masura.
Religia este un cumul de superstitii (practici, ritualuri,) idei si mecanisme pe cand credinta tine de psihic de Eul tau. Degeba vorbesti despre religii, daca vrei sa iti recapeti credinta cred ca e de prisos.
P.S. Sfatul meu prietenesc daca vrei neaparat sa iti revii la credinta ta, nu folosi Biblia, pentru ca te " ateizeaza" instant.

| dracu14 a răspuns:

Sa vezi ce bine te simti dupa ce o pierzi pe toatawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa si tu precum sutasul din bibliemcand a fost intrebat; crezi? cred Doamne. ajuta, necredintei mele.ca la doctor; domnule doctor, sant sanatos, de la gat in jos. ocupativa de partea superioara.intalegi ma tigrule? orice om are indoielile lui.acelea au nevoie de vindecare si de ajutor.

Răspuns utilizator avertizat
| Bartos_Georgiana_1999 a răspuns:

Pai nu-i chiar asa grav trebuie ca atunci dupa ce ai gresit sa mergi la biserica, iar atunci cand esti suparat sa nu te razbuni sau sa tipi... etc... ok si poti sa citesti biblia poate te ajuta