| Silwian a întrebat:

Mi se pare mie sau de cand Cu acest Covid. lumea parca a devenit mai Rece si Dusmanoasa artagoasa si..doar pentru ea! sad

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Înainte te bucurai când primeai o floare de la groapa unui mort, azi nu te mai poți duce sa iei, ca si mortul are COVID, draga mea ți -am dus o coroana de flori de la Vasile, acum ești mulțumita sau vrei sa fii precum el

| T0T a răspuns:

Lumea e dezbinată de mult. Acest covid a reușit să facă procesul mai rapid. Printre altele, a reușit să atace psihicul oamenilor, să manipuleze economia, să inducă ignoranță și să normalizeze neputința sclavilor.

| slayer09 a răspuns:

Sunt vremuri destul de grele, sunt vremuri de incercare pentru sufletul nostru. E vremea in care fiecare trebuie sa aleaga o tabara: ori sa fie rau, ori sa fie bun. Datorita schimbarilor astora, lumea nu prea mai are cum sa gaseasca liniste si pace pe pamantul asta, cu tot ceea ce se intampla, mai ales daca se gandesc intruna la stirile pe care le dau astia, la covid, la toate nenorocirile lumii, si pica in depresii, atacuri de panica. Sufletul li se ofileste si nu mai poate sa fie implicat pentru ceilalti, pentru ca abia el, omul, mai poate sa se tina singur pe picioarele lui cu gandurile si problemele lui. Dar realitatea e ca multi s-au intors la ei insisi...la Dumnezeu, si vad multi oameni frumosi care sunt bucurosi si lasa problemele sa vina si sa treaca ca o adiere, au incredere si fac ce pot ei ca sa fie buni. Dar ca sa ii vezi pe cei buni si sa vezi realitatea asta buna, trebuie sa te departezi de la rautatea asta si sa cauti bunatatea, si iti vei schimba parerea si o sa se duca si depresia si va veni si cheful de viata. Important e sa stingi tv-ul si sa lasi toate relele sa se intample fara sa te mai intereseze pe tine, pe tine sa te intereseze sa te schimbi pe tine in bine sa poti sa ajuti. Doamne ajuta!

| TheStrategist a răspuns:

Exact asta se întâmplă.

Răspuns utilizator avertizat
| iostefan a răspuns:

Din păcate, cam așa cred că se întâmplă...
Deși ar mai fi o variantă...
Cei răi, egoiști, proști, au devenit și mai răi, egoiști, proști (un fel de evoluție a raului, sau să-i spunem involuție?), iar ceilalti (cei buni), au evoluat în aceeași direcție, adică cei buni devin și mai buni...
Cunoști cazuri multe în care un om bun s-a înrăit in perioada asta?