| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

Mi se pare mie sau se duce lumea de rapa, serios vorbind?

16 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=0HdcFjxOciA
https://www.youtube.com/watch?v=515cUDhPZ5A
Daca se uita cineva DOAR la aceeste doua videoclipuri intelege unde ne aflam la ora actuala.
Lumea NU se duce de rapa, DEJA s-a dus de rapa, totul este GATA, cine mai spera ceva numai la Dumnezeu poate gasi.

| LupusDei1993 a răspuns (pentru danut):

Multe din acele evenimente sunt naturale.

| danut a răspuns (pentru LupusDei1993):

Normal ca sunt naturale.

| LupusDei1993 a răspuns (pentru danut):

Dar nu inteleg partea cum ca ar aduce sfarsitul, lol

| danut a răspuns (pentru LupusDei1993):

Acele evenimente NU aduc sfarsitul ci ARATA ca acum ESTE sfarsitul.

| LupusDei1993 a răspuns (pentru danut):

Nu prea se vede.

| danut a răspuns (pentru LupusDei1993):

Nu ai vederea "pregatita" sa vada dar cand vei vedea nu va mai avea relevanta pentru tine.

| LupusDei1993 a răspuns (pentru danut):

Cel mai probabil o sa vad o "ciuperca" de foc la distanta, in rest nu cred ca aduce sfarsitul deci mno.

| doctorandus a răspuns:

Dupa cum pui tu cratima, da, se duce de rapa.

| RAY a răspuns:

Mereu vor exista indivizi care nu se vor adapta si vor considera ca lumea se duce de rapa

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru RAY):

Se spune ca in momentul in care oamenii vor deveni mult prea prosti va veni sfarsitul lumii de exemplu tariile din lumea 1 puternic dezvoltate care au ajuns la un nivel cu mult peste al nostru, si sa stii ca e ADEVARAT.

| DeyCj a răspuns:

Depinde din care puncte de vedere analizezi lucrurile.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Ți se pare.

| Mircea08 a răspuns:

Din punct de vedere moral, da!

| slayer09 a răspuns:

Se cam duce, pentru ca usor usor se duce si dragostea din inimile oamenilor. Si daca piere dragostea, va fi haos, nu ca acum nu este deja un haos, dar inca mai exista dragoste, dar se imputineaza din ce in ce mai mult. Pentru ca acum noi nu mai promovam dragostea, nu mai promovam bunatatea, nu mai stim sa dam unui sarac o paine, ne e scarba de ei, ne e frica de ei, sa nu ne judece lumea cand suntem in preajma lor. Acum majoritatea suntem pe principiul: eu sa fiu sanatos, eu sa fiu bogat si sa traiesc fericit, eu ..eu..eu..dar nu stiti voi oare ca singuri de veti fi, veti fi mult mai tristi si poate vine si sinuciderea, asa cand ai prieteni, buni, timpul trece frumos, si plin de bucurie. Deci de ce nu am putea sa daruim, sa dam aproapelui nostru cate ceva din noi, ca la randul lor si ei cand au si noi avem nevoie sa ne dea si ei, si uite asa se va face echilibru intre sufletele noastre si iubirea va cresre si va fi mai frumos. Dar, nu ai cu cine.n-ai cu cine, inimile noastre sunt impietritesad

| Necunoscutu92 a răspuns:

Cred ca ti se pare
Uita-te la videoclipul acesta si îți vei da singur seama
https://youtu.be/IgOVVXguh_Q