| IDontMatterWhoYouAre a întrebat:

Mnezeu.Multi spun exista nu exista.E o sfera de influenta foarte mare care ne va prinde oricum mai devreme sau mai tarziu. Daca inainte nu credeam in Dumnezeu, acum situatia se schimba radical.Corpurile noastre sunt atat de bine structurate, la fel si mediul in care traim.Cu mult timp in urma era o caldura si frig de iti venea greata.S a intamplat sa aparem noi din intamplare cand mediul de viata e perfecr? laughing Ma indoiesc.Cand am iesit seara la aleegar pe ploaie,am stat si m am uitat in jur cat de bine definite sunt picaturile de apa, cum ating ffunzele cooacilor si cum se potrivesc toate atat de bine.Cat despre simtit.Cand ma gandeam la Dumnezeu sau la satisfactia unei fapte bune facute,am avut niste trairi, prea greu de spus in cuvinte.Nu i creierul capabil sa genereze aaemenea sentimente intense de fericire interioara, asa de puternice ca as da totul sa simt din nou la fel.si apar frecvent fie ca ma gandesc la religie.Vo spune un necredincios, lecuiti va.:Totu i prea bine ppus la punct ca sa fie o ; B"Cyf L

12 răspunsuri:
| IDontMatterWhoYouAre explică:

Raspunsul tau aici...prbl cu netul.mesajul nici macar nu i intreg.

| HellGirl666 a răspuns:

Părerile sunt împărțite.Sunt persoane care cred în Dumnezeu, și persoane care nu cred; indiferent cât ar încerca cineva să le schimbe părerea.
Sunt foarte multe subiecte pe tema aceasta... și nu înțeleg de ce unii nu își văd de treaba lor, până la urmă fiecare e liber să creadă în ce vrea.
Eu una, chiar cred în Dumnezeu, pentru că m-a ajutat de multe ori și nu m-am simțit niciodată singură.
Și, cum ai spus și tu mai sus, nu poate fi totul o întâmplare.

NOname
| NOname a răspuns:

Sper că eşti un troll.

http://youtu.be/s6AdEDm2mLQ

Îţi scapă că noi ne-am adaptat la condiţiile Pământului, şi el la noi. Iar dacă ai fi fost proiectat de cineva, de ce te-ar proiecta atât de prost? Uită-te numai la cum gândeşti şi scrii.

| KUBY78 a răspuns:

Clima s-a schimbat

| Jesus24 a răspuns:

Creierul e capabil sa genereze sentimente de fericire, creierul e capabil sa faca foarte multe lucruri pe care nici nu ni le imaginam!
În acest caz, te-ai înșelat!
Creierul ți-a jucat o festa!
Dumnezeu e o iluzie a noastra pentru ca suntem prea speriați si preferam sa credem in ceva inexistent, decât sa ne creem confortul prin forțele proprii!

| Bv_Andrey_1977 a răspuns:

Dumnezeu,nu Mnezeu, analfabetule

| IDontMatterWhoYouAre explică (pentru Bv_Andrey_1977):

Dupa tot ce am scris, asta ai de obiectat?laughing Ca sa scriu trebuie sa dau click pe tast virt de la plasma si n am rabdare sa ma corectez la fiecare click gresit.Copil asfixiat, cearta te cu ma ta! Se vede ca n ai nici o treaba cu ce am postat eu.Vii sa corectezilaughing Esri prost cu diploma m ai lasat fara cuvinte

| IDontMatterWhoYouAre explică (pentru NOname):

Userul anuluilaughing. Nici Dumnezeu nu stie cate oraluri ai facut pentru acest privilegiu. Daca ai ceva de spud, fa o fara jigniri.Scriu prin clickuri si dureaza procesarea o gramada, catea cu Gradinita terminata.Repet:scriu prin click uri si dureaza o gramada.norma ca scriu in graba

| IDontMatterWhoYouAre explică (pentru NOname):

Si am mentionar.Probleme cu netul, catea care se lauda ca stie sa scrie.totusi nu stiu ce vezi atat de non sensual la gandirea mea.Nu mi pasa! tine ti parerile ptn ca ma sterg la cur cu ele.Nu ti fa griji mai e 1 la fel de prost ca tine. laughingCE OBS INTELIGENTE DIN PRT VOASTRAlaughingDati in gropi se vede.

| IDontMatterWhoYouAre explică (pentru Jesus24):

Ce spuu tu deja face leg cu lenea s egoismu.nush sigur daca e, mai mult vreau sa aflu, dar conditiile nat sunt pres bune ca sa se vb d adaptat. exista tot felul de clime. zone.spe ca nu mo spui si tu de gram laughing

| Jesus24 a răspuns (pentru IDontMatterWhoYouAre):

Ți-aș fii raspuns daca aș înțelege ce scriihappy

Răspuns utilizator avertizat