| ancaval a întrebat:

Na ceau.
Exista vraji? Adica poti lega pe cineva de tine prin vraji?
Am o cunostiinta care sta cu una, dar s-a schimbat total. Zicea ca umbla cu aia doar aiurea si ca vrea sa ii de-a papucii......acum nu are curaj sa comenteze in fata ei. Deci ditamai barbatul nu misca in fata unei vagaboande? Bun....de unde ura impotriva familiei? El nu isi mai suporta parintii. A sarit la ei.
Deja sunt 2 ani de cand e cu ea si nu are ochi pentru parintii lui. Ea nu stie sa spele un blid, dar radea ca o reusit sa il faca pe el sa sara la parintii lui.
Parintii sunt necajiti, va dati seama. Un baiat bun sa ajunga sa ii ia de gat? Pentru cine? Pentru ultima fata?

E posibil sa ii faca ceva?
Cat tin vrajile astea?

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Mda, astea nu sunt stari de contopire, sunt farmece. De preferat sa mearga la un preot cu har si el sa tina post cu rugaciune si parintii lui la fel sa faca. Puterea mamei este cea mai buna asupra fiului lor. Si cand i se vor limpezi mintile, neaparat sa se desparte de ea. Cat e sub mainile ei, ea este care il controleaza dupa bunul plac.
Sunt farmece facute de ea.

36 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

In vraji, farmece, magie, putina lume crede in asa ceva. Te invit pe grupul de Facebook sa iei parte la discutii despre asa ceva INTAMPLARI INTERESANTE?(paranormal, science and more) https://www.facebook.com/groups/246024919182219/

| ancaval explică (pentru MihaelaDart):

Adevărul e că nu prea folosesc Facebook. Era doar o întrebare, de curiozitate, nimic mai mult. Mulțumesc oricum.

| MihaelaDart a răspuns (pentru ancaval):

Pe grupul respectiv gaseai raspunsul la asta, sunt multe persoane care au experimentat asa ceva.

| ancaval explică (pentru MihaelaDart):

Înțeleg.

Nu are legătură cu mine și de aceea nu prea mă interesează detaliile.

Băiatul respectiv e tot cu fata aia și situația lor e mai rea, decât era. Au vreo 5 ani de relație, parcă așa ceva. Și nu mai discută cu părinții lui. Păcat. Era băiat bun, nota 10. Asta e. El trage.

| MihaelaDart a răspuns (pentru ancaval):

Stiu, am inteles continutul intrebarii tale. Pot fi multe de spus, fie vraji sau cand e o femei care schimba total barbatul indepartandu-i de familie. Am un caz in familie, parintii au devenit dusmani nurorii in mintea ei si astfel nu il mai lasa sa isi vada parintii. Vraji mai greu posibil sa fie vorba, parerea mea este mai mult, si-a pus piciorul in prag acea femeie. Si ca sa nu o supere, face ca ea.

| ancaval explică (pentru MihaelaDart):

Nu știu ce îi, dar: coșmaruri noaptea, vomita, dureri de cap, se lua noaptea și pleca cu mașina singur, înjură, el o zis că vrea să sufere părinții lui, și dacă ea mergea cu alți băieți, el zicea că nu e adevărat, ea îi dădea tot felul de haine, brățări.
Era de omenie, cunoscut, respectat. Toată lumea se miră. Transformat peste noapte, brusc. Nu mai are prieteni, DOAR pe ea și familia ei. Atât. I-am zis să aibă grijă cu fata aia și nu mai vorbește cu mine.

| ancaval explică (pentru MihaelaDart):

Nu vrea să meargă la preot, nu vrea slujbe. Începe și urlă la părinți, înjură de cruce, Dumnezeu. O zis că se bagă cu mașina în primul stâlp.
Și ea l-a dus în străinătate, ca să nu se bage părinții, s-au mutat acolo. Nu ține legătura cu părinții lui.
Cât stă cu ea acolo, slabe șanse să scape de ea. Și ea, e piele și os, urâtă rău. Ferească Dumnezeu! Poate se prind alea și de ea. Nu știu.

| MihaelaDart a răspuns (pentru ancaval):

Sa se duca atunci mama lui si sa se roage pentru el, este posedat de la farmecele facute, daca are astfel de reactii.

| ancaval explică (pentru MihaelaDart):

De 5 ani tot umblă la biserici, preoți, slujbe de dezlegare și nimic. Pe el trebuie făcut, dar nu acceptă. Mama lui i-a dat mâncare sfințită și el a zis: "sigur nu ai pus ceva în mâncare"? Parcă o simțit că e sfințită. Nu vroia să mănânce acasă, numai la ea.
În fine, treaba lor, mulțumesc de detalii.

| MihaelaDart a răspuns (pentru ancaval):

Trebuie prin forta la preot, banuiesc ca ai auzit de exorcizare, nu? Asa ii trebuie si lui. In fata cunoscutilor se poarta ca un om normal a familiei ca un "nebun", astea sunt chipurile Satanei. Daca nici la mama lui nu au avut efect rugile. Astfel de oameni cu demonii in ei devin puternici, trebuie o armata de oameni sa il duca prin forta, astfel asa va ramane cu parere de rau.

| MihaelaDart a răspuns (pentru ancaval):

Mda, astea nu sunt stari de contopire, sunt farmece. De preferat sa mearga la un preot cu har si el sa tina post cu rugaciune si parintii lui la fel sa faca. Puterea mamei este cea mai buna asupra fiului lor. Si cand i se vor limpezi mintile, neaparat sa se desparte de ea. Cat e sub mainile ei, ea este care il controleaza dupa bunul plac.
Sunt farmece facute de ea.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este vraja dragostei, care este foarte puternică. Este cea mai puternică forță de pe pământ, cea care duce viața înainte. Se termină când mori.

| ancaval explică (pentru sadrian46):

Aveau 2-3 ani de relație, atunci când am pus întrebarea.
Deja au 5 ani de relație. Chiar nu se mai scapă de ea?
Eu nu cred în puterea vrăjilor, dar aud de la alții că există.

Și cum poate să țină toată viața?
Nu ai cum să ți lângă tine pe cineva cu forța!

| sadrian46 a răspuns (pentru ancaval):

Păi asta e, că nu e cu forța. E alt fel de forță.
De ce fac oamenii sex? Fiindcă așa vreau ei?
Nu, pentru că acestă forță îi obligă să facă.

| ancaval explică (pentru sadrian46):

Ce fel de forță? Hai cu detalii, vorbind așa...în figuri de stil...mai bine nu vorbești!

Astea cu puterile, vrăjirile, energiile, forțele....NU există.

| sadrian46 a răspuns (pentru ancaval):

Simplu. Sunt fizician fanatic.
Pentru mine viața, ca să simplific începe cu prima celulă care se separă de mediu cu o membrană.
Pentru mine dacă sunt fizician clasic. ce văd în celula vie?
Aceleași cărămizi, aceleași energii ca și înafara membranei.
Cu alte cuvinte tot o bucată din univers, ca orice altă structură. O grămadă de cărămizi, ca să gândim simplu.
Ce are ea în plus față de orice altă structură, non vie, oricare ar fi ea?
O capacitate specială de a se reproduce.
Ce studiez eu când fac fizică, eu și colegii mei fizicieni, de la cei atomiști până la astrofizicieni?
Miscarea. La fiecare mișcare îi asociem un câmp de forțe. Gravitațional, electroamgnetic, interacțiunea tare și cea slabă din nuclee. Atât.
Face vreuna din forțele acestea, energiile asociate, reproducerea vreunei structuri fizice, să creeze dintr-un electron un copil de electron, care apoi să crească mare? Nu.
Celula vie face asta. Interpretează mediul ( știința mediului, pe care o numim apoi conștiință), și utilizarea mediului pentru conservarea stricturii și apoi reproducerea.
Asta este figura de stil. Mișcarea de reproducere, care la ființele vii care se manifestă sexual, are în spate această forță. Dta când spui forță, te gândești la cea care acționează când ridici o greutate de jos, sau pui în mișcare un vehicol cu benzină atâta vezi.
Și mă pui pe mine să îți arăt tot așa o forță, ca aceea din mecanică, ca să o vezi cum acționează, să îți fac o ecuație. Tot ce pot să îți spun este că, tot așa cum un corp mecanic, ori cade ori se învârte în jurul unui centru de greutate, dta ca bărbat nu poți trăi fără viață sexuală, fără să ai contact cu o femeie, să faci copii, să îți transmiți mai departe structura pe care o ai în celulele corpului. Asta este forța la care mă refer. Aici este energia. Aici este forța. Iar pentru că este în natură, fizis ( fusis), este pentru studiu în domeniul meu de fizician. De aceea îmi permit să vorbesc și nu poți să îmi închizi gura. Că refuzi tu să vezi, să accepți, asta este treaba ta, să spui că nu există.

| ancaval explică (pentru sadrian46):

1. Sunt fată și NU bărbat. Tu fizician, cu studii, nici măcar NU ai citit numele meu de la profil. Rău destul, pentru că textul tău se adresează unui bărbat. Te-ai încurcat puțin. N-are nimic. Înțeleg!

2. Când am zis forță, NU mă refeream la momentul când ridici ceva de jos. Mă refeream la ceva ce NU se vede.

3. Călugării trăiesc fără femei, deci POT. Tu ziceai că nu pot. Ba da!

4. Eu NU sunt aici să îți închid gura. Nu am nici un câștig din asta. Și nici nu mi-aș dori să am.
Poți zice ce dorești, ești liber. La fel cum și eu sunt liberă să cred sau NU, în ceva...

| sadrian46 a răspuns (pentru ancaval):

Pentru supraviețuire, continuarea vieții pe pământ, călugării nu contează.

| Holiday a răspuns:

Nu exista vraji. Dar prostia e practic nelimitata. De aici si tot felul de situatii si idei tampite ale unora.

| Sn4k3 a răspuns:

Nu mai scapa.

| ancaval explică (pentru Sn4k3):

De ce spui ca NU mai scapa?

| Sn4k3 a răspuns (pentru ancaval):

E dus, gata. Nu mai are ce face.

| Nilsson a răspuns:

Nu e vorba de vraji, majoritatea barbatilor sunt asa cand e vorba de femeile pe care le iubesc, se cam rup de familie mai ales cand parintii nu sunt de acord cu relatia.
Dragostea e oarba, nu prea ai ce sa faci daca se iubesc, trebuie doar sa mediezi ca relatia dintre el si parintii lui ca sa se refaca.

| ancaval explică (pentru Nilsson):

Pai nu cred ca e iubire... El are un salar de peste 1000 de euro si ea sta cu el pentru bani si pentru masina. Ea nu lucreaza niciunde pentru ca nu o angajeaza nimeni. De ce nu o angajeaza nimeni? Pentru ca se cearta cu toti si vorbeste ca un barbat.
Si cu el vorbeste urat si el tace, toti banii lui sunt la ea, si telefonul lui e tot la ea, si masina lui tot la ea. El sluga.

| Nilsson a răspuns (pentru ancaval):

Mi se pare cam fraier daca tolereaza lucrurile astea la ea, cam asa sunt multe relatii din ziua de azi, barbatii se uita doar la aspectul fizic iar femeile la bani.

| Mclaren12 a răspuns:

Pot sa tina pe viata daca nu face nimeni nimic in legatura cu anularea lor.

| ancaval explică (pentru Mclaren12):

Si cam ce ar trebuie sa se faca pentru anularea lor? Cu slujbe s-a incercat si....cam atat.

| Mclaren12 a răspuns (pentru ancaval):

Daca nu esti nici macar putin familiarizat cu ezoterismul nu prea ai ce sa anulezi pentru ca nu ai puterea sa faci asta. Trebuie sa intelegi ce este energia si cum poate fi ea manipulata. Evident ca niste rugaciuni crestine la un zeu fictiv n-o sa ajute la absolut nimic. Deci daca vrei intr-adevar sa afli cum functiineaza vrajile, cauta si studiaza despre ezoterism.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta-i vraja atractiei unui barbat fata de o femeie.

| LaraClarice a răspuns:

Întrebarea asta e pusă,, la mișto"?

| ancaval explică (pentru LaraClarice):

Bravo! Nu respiri degeaba! După 100 de ani de la postare, ai fost singura prințesă care a înțeles TOT!

| LaraClarice a răspuns (pentru ancaval):

Mă bucur!

| ancaval explică (pentru LaraClarice):

Eu nu m-aș bucura!

| LaraClarice a răspuns (pentru ancaval):

Ok

| emignon a răspuns:

Cine trăiește în lumea legendelor și miturilor de 2 bani ruginosi,până la urmă plătește cu alterarea circuitelor,cu sănătatea mintală și, deseori, chiar sănătatea fizică.
M-am săturat de a crede în ființe/forțe ne-Pământe,fie ele vizibile sau nu!
Chiar dacă pot înțelege că în cazul meu s-a întâmplat cândva ceva,posibil acel lucru e cel mai bine pentru mine, fiindcă m-a transformat în omul care sunt astăzi.
Refuz să cred în mituri,legende și povești.
Cred în mine,și pentru mine sunt singura Divinitate care luptă cu mine și pentru mine,și care contează cu adevărat.

Cine crede în altceva,în timp se va convinge de adevărata față a realității.
Cine face prostii și se ține de ele își pierde caracterul, sănătatea și în cele din urmă viața într-un mod mai mult sau mai puțin neașteptat și periculos,că nu există demoni ca să-i țină în viață, numai dumnealor li se pare!

E un lucru foarte periculos să crezi și să practici lucruri care nici nu există, fiindcă te îndepărtează de tine, unicul izvor adevărat de viață, unica sursă de rezolvare a problemelor din viața ta și a celor din jur!

Legendele și miturile nu rezolvă NIMIC, în realitate complică totul!
Iar cine crede în ele și le practică, pierde totul!

| totuldesprenaturasiaventura a răspuns:

Sa ma adaugi ca prieten ca sa vorbim in privat

| Cosminaaaa1 a răspuns:

Există dar sunt o uraciune in față lui Dumnezeu. E păcat