| Steregoi a întrebat:

Necredinciosii fac voluntariat pentru ca si pe ei Dumnezeu i-a inzestrat cu morala pentru ca si ei sunt oameni creati de Dumnezeu. Si Satan face fapte bune uneori si se preface in inger de lumina insa prin felul sau de a fi induce in eroare lumea si o indeparteaza de Dumnezeu. Sa nu uitam ca si Satan ca inger a fost creat de Dumnezeu si poate imita unele calitati morale desi scopul sau e unul rau si este impotriva vointei lui Dumnezeu.

Am zis bine, nu-i asa?

Răspuns Câştigător
| Nilsson a răspuns:

Da, ai dreptate, dar multi sunt prea orgoliosi sa recunoasca.
Asa am fost construiti de Dumnezeu, sa simti bucurie cand ii facem fericiti pe ceilalti.
Altruismul fata straini nu se explica din punct de vedere evolutionist, de ce ai renunta la ce e al tau ca sa ajuti pe altii? Poate cel mult pe membrii familiei.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| r3r3r3r3r3r3 a răspuns:

Da, Satan credea ca face binele si ca ar fi trebuit sa fie peste Dumnezeu, dar acest crez a fost ceea ce a schimbat totul.

| iQAnonim a răspuns:

Prietene, ce fumezi?