| Jay1 a întrebat:

Necredinţa cel rău, dea-lungul miilor de ani, a strecurat principii şi idei în mintea umană.
Astăzi tot răul vine de la necredinţă?

10 răspunsuri:
| Jay1 explică (pentru doctorandus):

Nemaipomenit asa ceva "PENTRU O GURĂ DE APĂ", depăşeşte orice limită!

| doctorandus a răspuns (pentru Jay1):

Primitivi si salbatici cum au fost si crestinii, mare parte din istorie.

| Octavian199 a răspuns (pentru doctorandus):

Din prea multa prostie.De fapt asta fac toate religiile.

| Jay1 explică (pentru doctorandus):

Da e o parte din istorie.

| Jay1 explică (pentru doctorandus):

Drepturile femeilor în religia islamică e atent analizată şi comentată de zeci de ani, această religie nu acordă suficientă libertate femeilor.

| doctorandus a răspuns (pentru Jay1):

Dap, s-au luat dupa ce faceau crestinii.

Crestinii s-au dat pe brazda din cauza secularismului.

| DeyCj a răspuns:

Nu.Eu cred că răul provine de la oameni care cu orice preț vor să transforme pe alți oameni în sclavii lor.E ceva asemănător cu creștinismul, dar are influențe masonice.

| mentholinks a răspuns:

Tor raul vine de la lacomie si nepasare.