| VasileBen a întrebat:

Necredinta sau ateismul nu poate fi motiv de lauda pentru nimeni pentru ca pentru necredincios nu e niciun dumnezeu si nici o tehnologie care sa-l salveze de la moarte vesnica.

Apocalipsa 21:8:"Iar partea celor fricoşi şi necredincioşi şi spurcaţi şi ucigaşi şi desfrânaţi şi fermecători şi închinători de idoli şi a tuturor celor mincinoşi este în iezerul care arde, cu foc şi cu pucioasă, care este moartea a doua."

Ateismul stiintific nu e ceva nou ci e vechi de cand e lumea, mai exact de cand a pacatuit Eva si Adam.

Evrei 11:6:"Fără credinţă, dar, nu este cu putinţă să fim plăcuţi lui Dumnezeu, căci cine se apropie de Dumnezeu trebuie să creadă că El este şi că Se face răsplătitor celor care Îl caută."

Si Eva a fost amagita cu stiinta (cunostinta) si lipsa credintei (increderii) in Dumnezeu, nu-i asa?

2 răspunsuri:
| OniChan666 a răspuns:

Intrebarea este alta...
Daca o persoana nu crede in dumnezeu, cu ce greseste mai exact?
Efectiv nu face nimic rau...
Nu te obliga pe tine sa nu crezi, nu te injura pe tine pentru ca crezi, nu iti face tie viata mai grea pentru ca crezi.
Asa ca.....de ce mai exact ar fi considerat ateismul pacat?
Si pana la urma... avem liber arbitru...ar trebuii sa pot crede ce vreau eu fara sa sufar dupa moarte.

Răspuns utilizator avertizat