| sandra2012 a întrebat:

"Nimic nu doare mai tare decat ceea ce ai inteles prea tarziu". Credinciosi si necredinciosi, va e frica si rusine in fata lui Dumnezeu fata de asta?

8 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Este bine sa intelegi, chiar daca o faci mai tarziu. Mai bine mai tarziu, decat niciodata.

| Esperança a răspuns:

Depinde cat de tarziu e. de exemplu daca intelegi ceva tarziu pe pamant e ok, dar daca intelegi dupa moarte atunci va fi un vesnic prea tarziu.

| SturmirCloudKeeper a răspuns:

Poate va veni o vreme cand o sa intelegi si tu stiinta. Dar va fi prea tarziu.

| sandra2012 explică (pentru SturmirCloudKeeper):

Chiar daca voi ajunge sa inteleg toata stiinta din lume, tot nu voi crede in ea. Si daca Dumnezeu nu ar exista si eu am crezut in El, ce am pierdut frate? Eu cred ca nimic.

| SturmirCloudKeeper a răspuns (pentru sandra2012):

Vezi ca esti iliterata stiintific? Stiinta nu e de crezut, stiinta-i de stiut. Credenta e doar o parere neverificata, pe cand in domeniul stiintific trebuie sa experimentezi si sa studiezi.

| sandra2012 explică (pentru SturmirCloudKeeper):

Nu ma intereseaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sandra din pacate nu am evoluat toti mintal si doar fizic

| sandra2012 explică (pentru anonim_4396):

Mare dreptate ai sa stii.