| TiggerO a întrebat:

Niste rugaciuni? Linkuri sau pe care le stiti voi.

12 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Nu trebuie sa spui o rugaciune standard.Ci trebuie sa iti versi inima inaintea lui Dumnezeu, sa Ii spui Lui tot ce te apasa, nevoile tale, simtamintele, problemele cu care te confrunti.Iti recomand sa citesti Psalmii.

| MMihai a răspuns:

Sunt pe net o mulțime, trebuie să le cauți!

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
cred ca sunt multe pe inteleptul google, dar cea mai frumoasa si mai inteleapta rugaciune, e acea care o zici din toata inima si zici cu cuvintele tale! degeaba citesti o rugaciune, daca sufletulsi inima-ti e in alt loc...
O zi frumoasa sa aihappy

| danay72 a răspuns:

Orice simti nevoia sa discuti cu Dumnezeu el te asculta, dar sa vorbesti intr-un mod respectos.Matei6:7,8.Rugaciunile invatate pe de rost Dumnezeu le stie si nu are sens sa le mai repeti.

| danay72 a răspuns:

Matei6:9-13

| Mădă0611 a răspuns:

Inger, ingerasul meu
Ce mi te-a dat dumnezeu
Totdeauna fii cu mine
Si ma invata sa fac bine
Eu sunt mic, tu fa-ma mare
Eu sunt slab, tu fa-ma tare
In tot locul ma pazeste
Si de rele ma fereste. Amin smug
Nu e copy-paste.

| Mădă0611 a răspuns:

Asta se invata de la gradinita. Inseamna ca si Nascatoarea si alte rugaciuni adresate sfintilor, nu?
Deci, avand in vedere ca nu prea pacatuiesc, ca nu ma inchin la idoli... poate ne intalnim in rai smug Dai un suc.

| dracu14 a răspuns (pentru Mădă0611):

Scrie de 2 ori in biblie ca doar crestinii vor ajunge in rai indiferent de ce au fost in viata de zi cu zi...violatori,criminali,hoti.scrie aproximativ sub forma asta:dumnezeu iarta orice pacat cu exceptia negarii sfantului duh cine neaga sfantul duh va arde pe veci in flacarile iadului

| Miauti a răspuns:

In Nomine Dei Nostri Satanas, Luciferi Excelsi.
In Numele lui Satan, Conducătorul Pământului, Zeu Adevărat, Puternic şi Inefabil, care a creat omul să-I reflecte chipul şi asemănarea, invit forţele întunericului să îşi reverse puterea infernală peste mine. Deschideţi porţile Iadului şi întâmpinaţi-mă ca frate şi prieten.

Eliberează-mă, O Tu, Mareţe Satan, de toate erorile şi amăgirile din trecut, umple-mă cu adevăr, înţeleptciune şi înţelegere, ţine-mă puternic în credinţa şi lucrarea mea, pentru a te urma întotdeauna cu laudă, onoare şi glorie să-ţi fie date ţie în vecii vecilor.

| blueheart a răspuns:

Rugaciunea vine din suflet, roaga-te pentru ce simti tu. Nu citi dintr-o carte de rugaciuni. Poti sa inveti de acolo, dar daca nu simti cu adevarat asta pentru ce sa o mai faci?

| Silviuloan a răspuns:

Cea mai complexa rugaciune este Doamne Iisuse Hristoase Fiul lui Dumnezeu miluieste-ma pe mine pacatosul.-rug. inimii.