| Mariushgv a întrebat:

Nu ar fi prea tarziu pentru un om sa devina preot pe la 34 de ani?

Răspuns Câştigător
| Irinel15123532 a răspuns:

Niciodata nu este prea tarziu. Cei mai intelepti preoti au peste 70 de ani. La 34 ti se pare batran?

5 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

PF Daniel a fos hirotonit ieromonah la varsta de 36 de ani, cand a intrat in viata monahala.

| CodrutElian1990 a răspuns:

IPS Ioan Selejean a intrat in viata monahala la 29 de ani si hirotonit ca ieromonah la 39 de ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Altii au devenit preoti/calugari si la batranete. De ce sa fie tarziu la 34? Esti mai matur si gandesti mai bine. Iti faci meseria mai bine.

| alex598 a răspuns:

La nicio vârstă nu e tarziu