| DanionM a întrebat:

"Nu cred că există oameni mai profund trişti decât vicioşii, ceasuri mai deprimate decât ceasurile viciului." (-Mircea Eliade-)

De ce are viciul oare astfel de consecinţe?

4 răspunsuri:
| iurii75 a răspuns:

și cine se arată deștept copiind expresii ale unor oameni mai cunoșcuți ce viciu are?

Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns (pentru DanionM):

Sigur că nu dar totuși îmi pare că cam exagerezi cu citatele happy

| ArinaRya a răspuns:

"ce te biruieste te si stapaneste". Dumnezeu te vrea liber, El ti-a dat libertatea, dar in momentul in care ai un viciu (tigara, droguri, cafea etc) inseamna ca nu esti liber (pentru ca esti dependent) si asta presupune existenta unui duh rau asupra ta happy Viciul e cel care nu-ti da pace, si internetul e un drog, muzica de care nu te poti lasa. Nu trebuie sa te legi de nimic lumesc