| UnIntrebator a întrebat:

Nu mai sunt credincios delc...nush din ce motiv.Il jignesc pe Dumnezeu, injur langa biserica...ce se intampla? o fi influenta drakului? PLz ajutati-ma sa devin din nou ca inainte

Răspuns Câştigător
| Allrc24 a răspuns:

Care este cauza indepartarii tale de la credinta? ai pacatuit? sau pur si simplu ti s-a stopat brusc credinta? oricare ar fi cauza iti recomand sincer:mergi si spovedeste-te curat la preot(sa nu "uiti" intentionat pacate, sa vii cu toata increderea ca Dumnezeu ca te va ierta si cu dorinta de schimbare si ascultare de Dumneze pe viitor), Domnul te va ierta, te vei simti eliberata si dornica de a face Voia Lui.In fiecare dimineata rosteste crezul.http://www.crestinortodox.ro/......79213.html cumparati o biblie, fa-ti un obicei in a citi din biblie mai ales noul testament.citeste psaltirea http://psaltirea.org/ scoate lacrimi si din cea mai impietrita inima. tine post cateva zile tot e postul craciunului, macar vineri si miercuri, fa milostenie, nu saracesti daca ajuti un necajit si ii dai cativa banuti sa isi ia o paine. dimineata bea trei inghitituri de aghiasma. Tatal Nostru ajuta foarte mult.Roaga-l pe Dumnezeu sa te ierte pentru necredinta si pacate: "Doamne cred, ajuta necredintei mele!". si ai incredere in Dumnezeu. Sfantul Duh poate aduce si cel mai pacatos si impietrit om la credinta.trece.si eu am avut aceasta problema.respecta sfaturile si va trece.totul este nadejdea catre Dumnezeu! Domnul sa te lumineze. fa-ti un obicei in a merge la biserica, nu ezita sa vb cu un preot daca simti nevoie despre ce te macina, nu este o rusine.te va sfatui mai bine.

15 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Tu jignesti Gramatica.

Răspuns utilizator avertizat
| Inferno a răspuns:

Fie esti posedat fie esti extrem de p r o s t. Nu poti sa te abtii sa nu jignesti?
Cred ca "deakul" asta de care zici tu este doar un rezultat al creierului tau neted.

| UnIntrebator explică (pentru Inferno):

Ba fraiere. Daca Dumnezeu si dracu nu exista cum iti explici posedatii? Ia zi ma

| Inferno a răspuns (pentru UnIntrebator):

Ha ha. C r e t i n u l asta se mai baga si in seama. Posedatii sunt in creierul tau de om primitiv ce esti asa-i explic eu. Cred ca ai cel putin 3 posedati in creierul ala al tau laughing. Era o gluma omule.

| UnIntrebator explică (pentru Inferno):

Ba idiotule sunt cazuri in care sunt oameni posedati.Ca din cate am esti ateu.Si iti demonstrez ca nai dreptate.Deci explica de ce uni pameni sunt posedatihappy

| XxXBlackVampireXxX a răspuns (pentru UnIntrebator):

Schizofrenicii si aia cu epilepsie sunt posedati.

P.Stongueuna mana pe abecedar.

| danay72 a răspuns:

Noi suntem de vina pentru actiunile pe care le facem.Dar oricum fara sa vrei ii faci pe plac lui Satan. Daca te straduiesti sa citesti Biblia, sa meditezi la cele citite, sa te rogi lui Dumnezeu pentru ajutor si sa aplici ce inveti, vei reusi, dar doar cu vointa.

| Thunder a răspuns:

Mars la biserica zilnic, iar in timp ce esti la biserica sa pupi cat mai multe manute de preot. Baga 83 de matanii pe zi in timp ce spui rugaciuni, sa stii ca nu merge una fara alta. Cand injuri sau jignesti pe D-zeu da-ti cate 3 palme cu piciorul, daca nu poti roaga pe cineva din jur sa te ajute. Recomand sa consumi 2l de aghiazma zilnic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Thunder):

Rețeta unei siluete perfect creștinească.

| dragos9234 a răspuns:

Esti posedat categoric, du-te la un stomatologwinking

| lolium a răspuns:

Cred ca glumesti cu intrebarea asta..prostia e de vinastraight face

| pinkypuffy a răspuns:

Eu spun sa te duci la un preot va sti el ce sa facawinking
funda te rog :X

| Iulici94 a răspuns:

Trebuie sa te ajuti singur/a!

| Invictus a răspuns:

Satan si-a bagat coltii intre tine si Domnul nostru Dumnezeu ...ca sa revii in gratiile creatorului nostru trebuie sa te pocaiesti.cel mai bine ar fi sa te convertesti in pocait..sa le umpli buzunarele de bani si sa ajungi un creier spalat.Get a life. dumnezeu nu exista..este doar o inventie primitiva..soarele=zeus,odin,etc alti zei =Dumnezeu in final..injura cat vrei te apar eu in fata lui.