| OctavianDanielMaria a întrebat:

Nu riscati sa pupati icoane si moaste, din cauza coronavirusului? Parca asta va ajuta sa scapati de boli, virusi, etc.Nu?

9 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Şi eu care credeam că toţi preoţii vor îndemna la cât mai multă pupare de icoane şi moaşte din cauza virusului.Mare mi-a fost mirarea când am văzut că BOR susţine opusul.
Dacă o vor ţine tot aşa, cred că o să trec mai des pe la biserică.

| Algo098 a răspuns:

Asta e selectia naturala happy

| GicaGigekGica a răspuns:

Pai poate ca aceste sunt obiceiuri pagane? Daca era ceva de la Dumnezeu nu se imbolnavea nimeni...Va asigur, dar nu zice nicaieri in Biblie sa pupi icoane si sa te inchini lor happy

| JulyDreams a răspuns:

Sigur ca riscul de infectare este mare, insa dpdv transcendental bolile sunt doar probe pentru om. Asa ca iata, BOR il sustine pe Papa - video din 26 feb, Italia:
https://www.youtube.com/watch?v=Uxhd17RiRCo&t=47

| RAY a răspuns (pentru JulyDreams):

Crestinilor scopul vostru este viata de apoi, asa a spus iisus, voua va este frica de viata de apoi, papa e un vierme

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Cum sa iti fie teama de paradis mann

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ai dreptate