| AvalohAlyn a întrebat:

Nu stiu cum sa-l gasesc pe Dumnezeu in viata mea si asa sunt amarat ca am depresie,anxietate, OCD, viata mea nu are niciun sens.Un sfat?

6 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Ai rabdare si urmeaza tratamentul. Nu exista solutii magice.

| Celcestietot a răspuns:

Citeste Biblia, cere-I semne, comite fapte bune si ganduri, si atunci Il vei gasi ve Dumnezeu.

| DeyCj a răspuns:

Identifică cauzele depresiei tale. Dummnezo ca persoană e doar o presupunere, deci nu cred că o premoniție ți-ar vindeca depresia, ci mai degrabă un psihoterapeut.
Depresia e o stare, care dacă nu e reprimata la timp se poate transforma într-o boală, la fel cum e boala de ficat, rinichi, etc.Vestea bună e că e boală tratabilă non-medicamentos, de către psihoterapeuți(scalioterapie, de exemplu).

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Citeste Biblia vorbeste cu un preot si nu in ultimul rand fi barbat esti prea speriat si ingrijorat.

| Helper07 a răspuns:

"Iubeste-ti aproapele ca pe tine insuti", daca ii pui pe ceilalti inaitea ta si pe Dumnezeu pe primul loc te vei simti mai bine.

| LaraClarice a răspuns:

Mergi la psiholog. Numai un specialist te poate ajuta să îți rezolvi problemele.
Multă sănătate!