| Steam321 a întrebat:

Nu știu dacă asta pornește de la cap dar nu sport sa văd femei frumoase cu forme,cum văd una o fac curvă bine înțeles în mintea mea și mă irita și mă enervează și mă apuca transpirațiile nu suport sa văd așa ceva,de ce totate femeile se îmbracă așa? ispita. oricum tata e preot,as vrea sa mă călugăresc, sa mă izolez sa nu mai văd atâtea pacate

Răspuns Câştigător
| ania a răspuns:

Așa a creat Dumnezeu sexul masculin, ca să se simtă atras de înfățișarea femeilor și să vrea să se căsătorească cu una și să împlinească scopul Lui de a avea o familie.Atracția pentru sexul opus e un dar pe care Dumnezeu vrea să -l ținem sub control până la momentul în care căutăm o persoană cu care să ne căsătorim.Cel mai bine e să te uiți în altă parte când observi femei îmbăcate provocator.Soțul meu spune că așa se străduia să facă când era băiat și așa face și acum. Fetele se îmbracă provocator de fraiere, au impresia că dacă văd dorința în ochii unui bărbat e semn că e pe cale să se îndrăgostească de ele și tânjesc după dragoste.

10 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Ar trebui sa iti placa femeile doar daca nu esti gay atunci ai scuza. Tatal tau e preot dar s-a casatorit cu mama ta si te-a facut pe tine deci a avut atractie. Daca esti mai mic ca si varsta e normal ca nu ai dezvoltat inca dorintele care trebuie doar ai grija nu iti baga in cap idei aiurea ca mai tarziu vei face un pacat mai mare in fata lui dumnezeu si vei avea alte atracti necrestine.Si tin sa te anunt o femeie cu forme nu e curva si nu trebuie sa te imbraci in poale lungi daca esti femeie

| mentholinks a răspuns:

Este bine, calugareste-te. Dar sa nu ajungi sa-ti placa formele calugarilor dupa aceea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca e specific varstei.Mai tarziu nu va mai fi asa.Vei privi mai detasat femeile.In general asta e o reactie cand ne plac trupurile.

| KiszMy a răspuns:

De la cap pornește!
Privește-o obiectiv, ca din punct de vedere medical. Uită-te în ceafa ei să îi vezi creierașul, uită-te în fruntea ei să îi vezi psihicul. E ceva d-efect acolo, la ea în cap, ceva ce o afectează și o face să se conformeze majorității(modei).

| AmiraH a răspuns:

Du-te la psiholog, pana nu se agraveaza problema care o ai, pentru ca e clar ca ai problema (la cap)

| Steam321 explică (pentru AmiraH):

Nu am nevoie de psiholog e nevoie de izolare și pustietate

| AmiraH a răspuns (pentru Steam321):

E alegerea ta. Toate cele bune.

| KiszMy a răspuns (pentru AmiraH):

Dacă n-are de ales nu se numește alegere, ci constrângere.

| KiszMy a răspuns (pentru Steam321):

Ele te determină la izolare?

| Steam321 explică (pentru KiszMy):

Dap