| Marck94 a întrebat:

Nu va e frica de moarte? Cand va veni momentul ala, o sa fim morti, imbracati frumos in sicriu si ingropati la 2 metri, vom fi doar mancati de viermi. Ce nasol. Traim si murim cand ne soseste ceasul mortii.

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu poti fi constient de acele momente, asa ca nu poti simti frica.

| Wr3nch a răspuns:

Nu pentru ca toti murim. Si poti sa fii si incinerat si sa iti imprastie cenusa unde vrri daca nu iti place inmormantarea clasica.

| DeyCj a răspuns:

Nu.De ce să-mi fie frică de o despărțire a sufletului de un trup limitat la 5 simțuri autodepășibile.

| Golyat18 a răspuns (pentru DeyCj):

La ce ii spui suflet? La constinta ta?

| DeyCj a răspuns (pentru Golyat18):

Nu.Conștiința e dată de rațiune. Sufletul face parte din partea energetică a corpului(chiar de nu o vezi, o poți simți.E un exercițiu simplu dar nu-ți iese din prima, da dacă perseverezi o să-ți iese).

| Golyat18 a răspuns:

Nu, abia astept si nu vreau sa fiu ingropat, vreau sa fiu incinerat.

Răspuns utilizator avertizat
| Golyat18 a răspuns (pentru Marck94):

Mnu poate constinta ta inca mai traieste intr-un cojmar.
Dar oricum e alegerea ta, eu in schimb prefer sa raman la a mea...

Răspuns utilizator avertizat
| varsanofie a răspuns:

Sti ce este ciudat, multi se gandesc la moarte, gen cum este sa mori s-a. unora le este frica sa moara, de fapt sa treaca dincolo, pe cand altii se roaga sa moara si nu mor. happy noi venind aici sa experimentam chestii noi. daca am fi morti, am umbla ca niste suflete goale fara de trup. ne putand a savura o cafea, o tigara, o mamaligutza s-a.

| Sagemi67 a răspuns:

Mie unu nu.Gandeste ca nu ar trebui sa te gandesti la asta, ar trebui sa traiesti prezentul si atat.Eu m-as intreba cum va fi in urmatoarea mea viata dar nu acum. happy

| Rorry a răspuns:

Moarte e naspa. dar mai mult decat cand/cum/de ce mori, e important cum traiesti

Răspuns utilizator avertizat