| anonim_4396 a întrebat:

Nu vă enervează oamenii care sunt pocăiți de ochi lumii? Nu vă enervează atunci când,în biserică, găsiți oameni care se prefac că se rog? Nu vă enervează oamenii care sunt pocăiți cu numele? Ce să fac în privința unor astfel de persoane?

19 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Tipic romanesc, dar de ce vb doar de pocaiti, faci discriminari, ai pretenti prea mari de la ultima tara din europa, multi pocaiti sunt pentru o sticla de ulei, 1kg de zahar, acela lucru si la vot

suntserios
| suntserios a răspuns:

Oamenii aia de ii vezi tu pe la biserica rugandu se nu o fac de ochii lumii. Majoritatea o fac de frica. Ca majoritatea cam atat inteleg din religie. Nu faci aia, sau faci aia gresit... pac te arde vreun zeu.

| Celcestietot a răspuns:

Cum sa nu. Doar sunt vremurile de pe urma, la ce te astepti din partea oamenilor din jur :-))?

| RAY a răspuns (pentru Celcestietot):

Bine ar fi sa fie vremurile de pe urma, sa fie eliminata specia umana de tot

| Celcestietot a răspuns (pentru RAY):

Da, păi asta o sa se întâmple dacă ne luăm după Biblie.

| RAY a răspuns (pentru Celcestietot):

Sunt ateu, dar nu consider asta o idee rea

| Celcestietot a răspuns (pentru RAY):

Vrei sa scapi si tu dintre ghimpi :-)?

| RAY a răspuns (pentru Celcestietot):

Sincer,mi-ar parea rau de cateva persoane, nu multe desigur, stiu ca sunt multe pers bune care merita sa traiasca dar lumea devine tot mai rea, uracioasa, dusmanoasa

| Celcestietot a răspuns (pentru RAY):

Crezi ca lumea se indreapta intr-o directie buna? Crezi in cel de-al Treilea Razboi Mondial avand in vedere ca SUA si Rusia au iesit din tratatul nuclear si in continuu se pregatesc si mai multe arme nucleare?

| RAY a răspuns (pentru Celcestietot):

Frica le potoleste laughing laughing

| Celcestietot a răspuns (pentru RAY):

Da, dar ar fi o posibilitate. Sa nu uitam ca au mai fost posibile alte 2 razboaie mondiale mai inaintewinking.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Eu am ales sa părăsesc biserica. Si nici nu mai ader la alta biserica. Exista multi creștini care ies din biserici.

| anonim_4396 explică (pentru TamplaruAnisoara):

Deci ești căzută?

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu! Suntem multi care am ieșit din biserici, si daca citești Apocalipsa, vei găsi scris ieșiți din Babilon poporul Meu, ca sa nu fiți părtași la păcatele ei, si sa nu fiți loviți cu urgiile ei.Babilonul reprezintă Biserică apostata, adică doctrina ei nu este după voia lui Dumnezeu si este plina de oameni lumești așa încât nu poți sa suporți fățărnicia. Există un grup format din o parte a celor care au părăsit bisericile, poate fi găsit pe www.divinavindecare.ro.Mai sunt si alte grupuri, dar eu cu acesta ma aseamăn in gândire si in interpretarea Bibliei.

| eckblume a răspuns:

Apoi daca ar fi sa ma enervez din orice...as fi cu nervii la pamant. Pur si simplu ignori ce face altul. Iti vezi de treaba ta. Daca acei oameni nu se leaga te tine, nu iti provoaca probleme; atunci nu ai de ce sa fii indispus. Oameni prefacuti poti intalni oriunde. Ignora, evita.

| Helper07 a răspuns:

Nu cred ca se prefac ca se roaga dar da, ma supara sfintenia care urla de mandrie. Dar tine minte, nu urî pacatosul ci pacatul.

| TriceleRon a răspuns:

Din experienta iti spun ca nu ai sa gasesti niciodata un crestin autentic. Fiecare crede in religie doar atunci cand e in fovorul lui personal. In rest nu respecta nici o lege sau regula a religiei respective, oricare ar fi ea.

| EduardEdyP a răspuns:

Roaga-te pentru ele și arată-le adevărata dragoste ce e dată de Dumnezeu prin Duhul sfânt. Presupun că tu ești o persoană pocăită, de aceea îți spun asta! Mult har

| Ioanaivana01 a răspuns:

Sa te rogi