| anonim_4396 a întrebat:

Nu vreti catedrale,vreti spitale? Se pare ca ne vom umple de geamii si de imami, si probabil veti invata coranul pe de rost daca vreti sa aveti capatanile pe umeri.asta la doua a treia generatie de musulmani nascuti si naturalizati aci.ce parere aveti?

5 răspunsuri:
| tsal24 a răspuns:

Ei sunt pregatiti sa moara pentru religia lor, eu sunt pregatit sa ii omor deci pana la urma ne descurcam.

| Idris a răspuns (pentru tsal24):

Esti pregatit sa ii omori, dar asa ceva nu contrazice invataturile din Biblie? Daca un musulman ar fi afirmat asa ceva imediat s-ar interpreta ca ii invata religia si ca sunt teroristi, iar tu cu aceasta afirmatie ce esti? Si nu fi atat de sigur ca e imposibila islamizarea Europei, pentru ca inaintea voastra au mai fost si alti viteji, insa cu voia lui Allah 300 de oameni au invinsi 30000. Allah Akbar.

| anonim_4396 explică (pentru Idris):

Nu sa ii omor.dar nu pot nici sa ii iubesc nici sa-i iert ca un adevarat crestin cata vreme ei fac ce fac, si daca mai si impun faptele lor ca fiind drepte si corecte.ai auzit de; unitate in diversitate? se poate trai asa, fiecare pastrandusi libertatea de constiinta, si dupa ce n-om mai fi om vedea noi cine ce si cum.e asa de greu? nu stingi focul; bagand paie, nici nu opresti un razboi participand la el.

| Idris a răspuns (pentru anonim_4396):

In primul rand suntem cu totii frati in umanitate, ar trebui sa ne iubim si sa ne respectam intre noi. In al doilea rand, nu ai cum sa asociezii intregii religiei islamice faptele unor fanatici care nu inteleg Qur'An-ul si invataturile lui si care il reinterpreteaza pentru a-si justifica faptele. Pentru a face unele afirmatii hai sa vorbim pe concret. Care ar fi problema in contruirea unei moschei in Romania, in timp ce in Turcia nimeni nu a facut valva pentru ca se va construi o biserica crestina. Noi asa suntem invatati sa respectam, sa fim pacifisti si sa lasam toate greselile celorlalti in seama lui Allah (SWT).

| OmniSpirit a răspuns:

Stai linistit, ca nu sunt ei chiar asa de capul lor. Aici este Estul nu vestul.
Si se vor lovii de un zid destul de tare.

Nu le lua in seama. Concentreaza-te pe fericirea ta, lasa gura prostilor!