| Steregoi a întrebat:

Nudismul este aprobat de Dumnezeu, tinand cont ca Adam si Eva umblau goi? De ce evreilor le era interzis sa vada goliciunea rudelor? Nu e asta o contradictie in Biblie?

8 răspunsuri:
| Golyat18 a răspuns:

Bravo! Mai sunt multe. Oricum stiu la ce te referi nu te grabii sa ma critici.

| raicard a răspuns:

Nu realizau ca-s goi pusca, nu cunosteau, p'atunci sentimentu' rusine. dupa ce-au muscat din maru interzis, lucrurile s-au schimbat... citeste mai atent biblia!

| Golyat18 a răspuns (pentru raicard):

Mar? Eu stiu ca e vorba de o banana rosie cu puncte galbene.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru DracuIa):

Da era un fruct Rosu, dar pomul cunoasterii era reprezentat insusi de Eva care il avea pe Satan, oricum Biblia este facutã din foarte multe coduri si poate fi reprezentatã in mai multe moduri.
Eu nu prea am incredere in Biblie deoarece a fost modificatã si sters multe din ea, prima femeile a lui Adam nu a fost Eva a fost Lilith (demonul succubus) care sa imperecheat cu Satan si ca sa se rãzbune la pus sa o facã pe Eva sa manance din Mar.

| Golyat18 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si tu esti satanist? Chiar nu te credeam.

| sabin89 a răspuns (pentru anonim_4396):

", dar pomul cunoasterii era reprezentat insusi de Eva care il avea pe Satan," - cine ce ar putea înţelege din fraza asta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Golyat18):

De unde ai dedus ca sa fi satanist? Pentru ca nu sunt de acord cu Biblia? Oricum este de fapt foarte intunecatã si folosita in scopuri oculte de cele mai multe ori, tot ce vrea sa reprezinte este dualitatea.