| LanguageMaster a întrebat:

Numai ortodocșii merg la slujbe la bisericile ortodoxe?

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| CostinAlamariu a răspuns:

În general da, dar pot sa vina si altii de alte credinte sau necredinciosi. Usa e deschisa pentru toata lumea atata timp cat ai bunele maniere happy

| Werrich a răspuns:

Nu.

| AdrianaBacescu a răspuns:

Da.

Răspuns utilizator avertizat
| Anjaa a răspuns:

În bisericile ortodoxe poate întra oricine, indiferent de confesiune sau de religia pe care o are. Ușile sunt deschise pentru oricine și nu iti cere nimeni certificatul de botez la întrare. Nu doar ortodocșii mers la slujbe la bisericile ortodoxe, uneori necesitatea sau curiozitatea ii aduce si pe cei de alte confesiuni, asa cum se intampla si in cazul ortodocsilor care merg la slujbe în bisericile catolice atunci când sunt plecați din tara și nu au o biserica ortodoxa în apropiere de ei.