| OctavianDanielMaria a întrebat:

Numaratoarea populatiei nu e pacat?

10 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Întrebare capcană laughing!

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ești șmecher, Dany (:

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Și modest pe deasupra thinking happy

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Cool

| JicaContra a răspuns:

De ce ar fi un pacat?

poate vrei sa spui ca biserica interzice orice metoda de contraceptie, mai ales avortul, insa astea sunt la nivel personal, al unui individ, nu la numararea pe capete a oamenilor

demografia nu are nimic de-a face cu biserica

LE acum vad ca ai mai pus o intrebare cu taxele, ei bine acum nu mai functioneaza asa, ci prin fisc, declaratii de venit obligatorii ale angajatorului, facturi, etc. numararea populatiei e numai relativ la statisticile demografice, asa ca biserica nu are nimic impotriva!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

rolling on the floor Ce imi revine talentul poetic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este daca în razboi se numara 10 în loc de 20 unde ar trebui sa se înroleze unui contraatac de 30.