| wdexwjmwd a întrebat:

"O babă murdară pe picioare, care stă în fata icoanei Maicii Domnului în biserică, fată de un laureat al premiului Nobel ateu - baba e om, iar laureatul premiului Nobel e dihor. Iar ca ateu, ăsta moare asa, dihor." Petre Tutea.
Asta ce a mai fumat?

15 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Dumnezeu nu priveste la fata omului, ci la inima lui.El a platit acelasi pret pentru fiecare dintre noi.Inaintea Lui suntem toti egali!

| FucktheSystem a răspuns:

Am citit primul rând și eram sigură că e nea Țuțea. Mare filizof e considerat nenea ăsta de nimic, probabil pentru că a stat pe la răcoare și tot l-a pupat în dos pe Dumnezo, deci e model de urmat. Oricum și după limbaj îți dai seama ce fel de om și mai ales de creștin e.

Răspuns utilizator avertizat
| Dumnezău a răspuns:

"Am stat 13 ani in inchisoare pentru un popor de tampiti"-Petre Tutea

Avea dreptate, nu poate fi considerat altfel un popor ce il pretuieste pe habotnicul si sceleratul asta caciulat.Nu fumase nimic altceva,decat indoctrinare in masa,de cand era mic,fiind progenitura unui preot. Entuziast in credinta sa, cum tocmai Cioran l-a numit, da, entuziast, da' mare naiv si ingamfat cu privire la zeul ce-l tot apara.

| harciog a răspuns:

Petre Tutea, trebuie sa admitem, ca s-a referit doar la conceptia turmei despre Dumnezeu si nicidecum la conceptia lui despre existenta.

| Kosuchin a răspuns:

A fost crescut intr-o familie de preoti, de ce esti asa suprins raised eyebrows?

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Intr-un fel ma bucur pentru ce a patit nea' Tutea.

NicolaeComan
| NicolaeComan a răspuns:

Printr-o astfel de concepţie, Ţuţea se descalifică singur şi de fapt arată ce a fost în realitate: Un impostor care şi-a dat aere de filozof.
Nici nu e de mirare pentru o persoană care a susţinut cândva că: ''Am facut 13 ani de puscarie degeaba, pentru un popor de idioti.'' Mai e ceva de comentat?

| anonim_4396 a răspuns (pentru NicolaeComan):

Mi-e si groaza sa ma gandesc cum ai ajuns tu expert, si la ce! rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrea sa zica metaforic ca ateul cult, ce crede ca se trage din mamifere, va muri ca un mamifer (dihorul e mamifer, 'mno!)
Pe cand baba saraca la port, dar bogata spiritual, va muri ca o crestina.
Nu ma intreba ce fumez la ora asta, ca n-am voie sa postez raspunsuri ilegale! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Petre Tutea? E dus cu capatana.

| Kaleo a răspuns:

"Asta ce a mai fumat?" Gâgă, stii cine a fost "ăsta"?

Răspuns utilizator avertizat
| Kaleo a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Probabil ai vrut sa scrii ceva, nu?

Răspuns utilizator avertizat