| Henry34 a întrebat:

O intrebare pentru ateii inraiti de pe acest site: Ce parere aveti de aparitiile fecioarei Maria de la Fatima si faptul ca au fost confirmate de mii de oameni, cand a aparut pe cer un spectacol de lumina [pe data prezisa de fecioara Maria celor 3 copii]?

Răspuns Câştigător
| Celcestietot a răspuns:

Astia nu cred nici daca se arata in ziua de astazi pe cer, dar de trecut nici nu mai vorbim. Sunt mii de dovezi ale existentei divinitatii, iar ei le neaga... daca atat ii duce capul. Ce sa vorbesti cu cei care cred in teoria evolutionista... niste maimute sunt tot si ei laughing, de aceea nu inteleg.

39 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sunt religi crestine care nu cred ceea ce scrii acolo si tu vorbesti de atei laughing

| Henry34 explică (pentru RAY):

Sunt neoprotestantii. Eu vreau sa vad ce spun ateii

| RAY a răspuns (pentru Henry34):

Deci nu te cred nici crestini tai dar tu vrei sa vezi ce spun atei laughing
aveti 4000 de religi, secte, culte cu idei diferite dar vreti ca atei sa faca ordine in haos sau ce? ce suntem noi? tu ce crezi de aparitile lui mohamed? krishna?

| Henry34 explică (pentru RAY):

Mai. Nu toti suntem crestinii. Unii sunt ereteci [abatuti de la dreapta credinta] Informeaza-te ca nvad ca nu stii nimic despre relatiile dintre confesiuni

| RAY a răspuns (pentru Henry34):

Pai stiu de asta, voi crestini v-ati omorat intre voi in toata istoria, prima oara ati omorat pagani apoi dupa ce sau convertit v-ati omorat intre voi si aveti halucinati laughing

| RAY a răspuns (pentru Henry34):

Ateii inraiti? omule tu nu intelegi diferenta intre antiteism si ateism, asta e problema, scrie acolo antiteisti

| Henry34 explică (pentru RAY):

Vai de capu tau. Voi va declarati atei nu va numesc eu si spuneti ca sunteti impotriva lui D-zeu. Deci voi nu stiti diferenta.

| RAY a răspuns (pentru Henry34):

In continuare dovedesti ca nu stii ce inseamna ateismul, tu esti impotriva lui zeus?

| Henry34 explică (pentru RAY):

Pai voi o dovediti. Voi va numiti ateii. Buna sunt x. Ma declar ateu deoarece... Nimeni de pe acest site nu sia spus ca e antiteist

| RAY a răspuns (pentru Henry34):

Te am intrebat ceva, nu fi nervos cand vb cu un om, controleazate

| Henry34 explică (pentru RAY):

De unde reiese faptul ca eram nervos? Eram uimit de multitudinea de prosti existenti pe planeta. SI nepasatori

| RAY a răspuns (pentru Henry34):

Trebuie sa primesti educatie, esti lipsit de bun simt

| Henry34 explică (pentru RAY):

Asta spun toti cand observa ca pierd un conflict

| RAY a răspuns (pentru Henry34):

Nu,tu esti incult si jignesti pe toti, nu stii sa vb civilizat parca ai iesit din pestera

| Henry34 explică (pentru RAY):

Nu am jignit pe nimeni? Unde ai vazut asta? Si tu m-ai facut incult, stai sa o chem pe mami.

| RAY a răspuns (pentru Henry34):

Acum 8 minute | Henry34 explică (pentru RAY):
De unde reiese faptul ca eram nervos? Eram uimit de multitudinea de prosti existenti pe planeta. SI nepasatori

| Henry34 explică (pentru RAY):

Pai nu ma refeream la tine. Ma refeream la prosti si nepasatori. Te simti?

| RAY a răspuns (pentru Henry34):

Eu numai am ce discuta cu tine, esti foarte incult, am intalnit tigani mai civilizati ca tine

| Henry34 explică (pentru RAY):

Unde era emoji-ul cu fata care radea?

| Octavian199 a răspuns (pentru RAY):

Lasa-i man, ca zeul lor e ultimul inventat.

| Octavian199 a răspuns (pentru RAY):

Chiar asa. Sectele iudaice s-au omorat intre ele de secole.Ba Crestini vs musulmani, ba crestini vs protestanti, etc.

| Octavian199 a răspuns (pentru Henry34):

Vrei sa il vezi pe al meu? Iata-l rolling on the floor

| minrest a răspuns:

Tu ii intrebi numai pe ''ateii inraiti", pentru ca oricine si orice ti-ar raspunde, sa poti spune: ''stiam eu, ce sa astept de la niste atei inraiti; nici nu analizez argumentul''; adica tu, prin formularea intrebarii, dai atat raspunsul la ea, cat si raspunsul tau la raspuns. Iar asta pentru ca stii ca ai un caz foarte slab. La ''intalnirea'' de care vorbesti, copiii vizonari, care pretindeau ca au fost chemati la aceste intalniri, nu au participat; in schimb, au participat 60000 de persoane, desi copiiilor(potrivit relatarii lor) li se spusese clar sa nu mai vina nimeni, in afara de ei. Asa ca acesti 60000 de fanatici religiosi au interpretat ca miracol forma norilor, soarele si orice alt element atmosferic, amplificat de efectul de masa, orice semnala cineva li se parea tuturor in zona ca vad; nici nu era momentul sa spui ca nu vezi nimic deosebit.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Aceeasi parere pe care o am despre Iisus care se arata pe un fund de caine sau pe feliile de paine prajita.
Ma amuza.

| Henry34 explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

70.000. Toti sa fie platiti ce dracu? O coincidenta cand s-au adunat oameni>?

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Ai fost pe ***. Cu asemenea greseli cel mai probabil ai fost la ghena de gunoi.
Suflet = constiinta.
Altca forma a sufletului nu exista. Si nu e nu am eu dovezi, ci tu nu ai.
Tu, prin afirmatia ta stupida, trebuie sa bati realitatea care are niate legi ce nu pot fi batute, spre exemplu: legea gravitatiei (deci inaltarea la cer fara vreun dispozitiv care sa te inalte este imposibila), legile de miscare ale lui Newton, principiul lui Arhimede, principiul lui Bernoulli, legea de racire a lui Newton, etc.

Teologia nu-i o stiinta, ca altfel pierderea timpului filosofand despre cum arata unicornii e si ea o stiinta.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Ma faci sa rad, ba, copil prost.
De 6 ori ti-am numarat ca ai pus un "i" in plus si o data ca n-ai respectat cratima.
Si zici ca "tastam rapid".
Vezi ca mincinosii nu-s primiti in raihappy
Nici persoanele care-njura.

Apropo, acele legi ale fizicii le-am studiat in facultate prin modele matematice de ecuatii diferentiale.
Asa ca du-te sinucide-te intr-un canal de prost ipocrit ce esti.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Din nou. Ai uitat cratima.
Apoi, injuriile tale infantile nu ma jignesc.
Doar ma uimeste cat de retardat poti sa fii.
Nu stii sa scrii, ai 14 ani, iti place sa ti-o iei in c*r, minti, dar cel mai important, consideri ca esti crestin si ca ajungi in rai sugand **** unui zeu inventatlaughing))
Vai de tine, ba, copil handicapat!

| Octavian199 a răspuns:

Sa dovedeasca acei oameni, cu poze si videoclipuri.

| Henry34 explică (pentru Octavian199):

Nu prea ai cultura generala, m-ai pune mana pe o carte ca era anul 1917. Si cauta pe internet, ca pun pariu ca nici nu ai auzit de acest eveniment.

| Octavian199 a răspuns (pentru Henry34):

Si nu era poza inventata sau filmul in 1917?

| Panamax a răspuns (pentru Octavian199):

Aparatele de fotografiat din 1917 erau foarte rare, voluminoase si destul de greu de folosit.

| Octavian199 a răspuns (pentru Panamax):

Dar erau.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Henry34):

Inainte de a pune el mana pe o carte de cultura generala (dar tu prin cultura generala te referi la o cultura bisericeasca care n-are nicio insemnatate, caci nu exista suflet) ar trebui tu sa pui mana pe o carte de cultura generala despre gramatica. Nu de alta, dar te faci de ras.

| chuckmanson a răspuns (pentru Henry34):

Tu chiar te aștepți ca un eveniment de acum un secol să fie ceva credibil? Putea fi un simplu fenomen astronomic. Pot fi o grămadă de alte explicații, de ce să credem în prostii supranaturale?
https://www.jesus-is-savior.com/......fatima.htm

| Henry34 explică (pentru chuckmanson):

Da sigur, fix in momentul prezis de copiii aia. Voi ateii gasiti o explicatie la orice, da ce sa faci atatea dovezi si gasiti voi marea explicatie. Si ai spus ca pot fi o gramada de explicatii. CARE? Nu le stii>?

| chuckmanson a răspuns (pentru Henry34):

În primul rând, am îndoieli serioase că cineva a prezis evenimentul ăla și am dubii și mai serioase că au fost atâția oameni. Oricine poate minți. Mai ales în trecut când era cu mult, mult mai greu să îți verifici informațiile decât azi. În 1938 niște fake news spuneau cum America era invadată de marțieni. Sunt romani azi care spun că au văzut icoanele lui Arsenie Boca plângând, deci ce te face să crezi că un astfel de eveniment nu ar fi putut fi falsificat cu vreo 10 decenii înainte?
„Si ai spus ca pot fi o gramada de explicatii. CARE? Nu le stii>?"
Nu știu care e explicația corectă pentru evenimentul ăsta, dar știm că explicația ta nu este posibilă de niciun fel pentru că include miracole și respectiv mai multe chestii supranaturale, adică lucruri imposibile prin definiție!

| Helper07 a răspuns:

Fake. Si nu sunt ateu.