|

O intrebare simpla dumnezeu exista? Nu credeti ca e o creatie a evreilor pentru a ne tine pe noi neamurile sub control? dupa cum bine stiti ca biblia a furat multe de la sumerieni etchappy.

24 Raportează Evaluează
24 răspunsuri:
| a răspuns:

Nu credinta ne tine sub control, si ne controleaza, religia creata de oameni o face.

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| explică (pentru MenInShadow):

Dupa cum bine stim popoarele antice credeau in mai multi zei si dupa cum bine vezi au lasat lucruri inexplicabile. si brusc au aparut evreii care spun ca numai un zeu exista, eu cred ca treaba cu zeul yahve e o treaba murdara a evreilor de a trai cu frica de a nu cerceta, invata, medita si multe alte chestii

| a răspuns (pentru proorocul):

Si ce legatura are cu raspunsul meu?

| a răspuns:

Exista in sufletul credinciosilor

| a răspuns:

Sunt de-acord cu tine acesti parazitii sunt niste insecte care trebuie distrusi.
Eu voi strivi crestinismul sub cizma mea ca o broasca otravitoare.-Adolf Hitler
http://sarpele666.blogspot.ro/2013/03/evreii-conducatorii-din-umbra.html
satanismul.blogspot.com

| a răspuns (pentru anonim_4396):

"Gott mit uns." Hitler fiind autoproclamandu-se crestin.

| a răspuns (pentru HueyFreeman):

Autoproclamat crestin:)) foarte amuzant. De ce naiba Adolf Hilter ar fi fost crestin, crestinismul fiind tot o sub religie evreiasca? Bineinteles ca s-a autoproclamat crestin, dar acesta e un fapt estetic, Hiltler si nazisti era satanisti. Adevarul este ca crestinismul avea prea multa autoritate de-altef acest lucru este evident. Dar Hilter era satanist in realitate:
http://www.youtube.com/watch?v=OsBsyeDQNtE
http://www.youtube.com/watch?v=VFM6SkAMO80

| a răspuns (pentru anonim_4396):

In Mein Kampf el zice altceva.

Eh, da dar Mein Kampf e o carte de uz public, iar evreii si crestinii au avut foarte mare autoritate in acel timp. Si eu am fost confuz in legatura cu Mein Kampf si am inteles.
Mai mult nazisti erau foarte mult interesanti de ocultism.

Adica sa fim logici cum putea sa aiba o religie de tip evreiasca?

Scuze am dat primul link gresit... nu stiu cum s-antamplat asta.

| a răspuns:

Salut

Biblia, ca lucrare, reprezinta o mare agunatura de plagiaturi. Urmareste ceva Zeitgeist, ca sa intelegi de ce.
Dar daca stii asta, nu inseamna ca nu ai voie sa ai propriile credinte.
Uite, eu cred in Dumnezeu. Nu ca l-ar chema asa, dar trebuie sa ii dau un nume, nu? Cred intr-o fiinta, intr-o entitate mai presus de noi, care e probabil responsabila pentru aparitia vietii, si omenirii pe aceasta planeta.
Poate sunt extraterestri, poate e ceva, finta fara trup ce traieste intr-o alta dimensiune. Nu stiu.
Si nu in ultimul rand, o credinta personala, te ajuta sa-ti mentii mintea sanatoasa.

| a răspuns:

Salut.Pai,cu totii ne-am pus macar odata aceasta intrebare.Ai auzit insa de "Crede si nu cerceta!"? Ei bine,se vede ca nu preawinking Asculta,copilu`(omu`) lu` Dumnezeubig grinumnezeu este o entitate desvarsita,El este AtotPuternicul,AtotStiutorul,fara el nu ar exista viata.Ti-as spune mult mai multe chestii,dar n-am chef sa le scriu pe toate laughing
Bun, deci, uite niste motive pentru care iti pot demonstra ca Dumnezeu exista:
1. Există Dumnezeu? Complexitatea planetei noastre ne indică existenţa unui Creator care nu doar a creat universul în care trăim, ci îl şi menţine în viaţă astăzi.

Ar putea fi date multe, poate nenumărate, exemple care reflectă „mâna" creatoare a lui Dumnezeu. Dar iată aici doar câteva:

Planeta noastră… mărimea sa e perfectă. La suprafaţa Pământului există un strat subţire de gaze, în cea mai mare parte azot şi oxigen, strat care se înalţă doar cam 80 km deasupra suprafeţei planetei. Dacă Terra ar fi fost mai mică, ar fi fost imposibil să aibă atmosferă, cum este cazul planetei Mercur. Dacă ar fi fost mai mare, atmosfera sa ar conţine hidrogen liber, cum este pe Jupiter3]. Din câte se ştie, Terra este singura planetă a cărei atmosferă este alcătuită dintr-un amestec de gaze perfect pentru a susţine viaţa vegetală, animală şi umană.

PamantTerra se afla la distanţa perfectă de Soare. Gândeşte-te puţin la diferenţele de temperatură pe care le întâlnim aici; să zicem, în mare, de la -20 grade la +40 grade. Dacă Terra s-ar afla puţin mai departe de Soare, am îngheţa cu toţii. Dacă s-ar afla mai aproape de Soare, cât de puţin, am arde. Chiar şi o modificare neînsemnată a poziţiei Terrei faţă de Soare ar face imposibilă viaţa pe planeta noastră. Ei bine, Terra rămâne însă la această distanţă perfectă de Soare în timp ce se învârteşte în jurul Soarelui cu o viteză de aproape 100.000 de km/h. Totodată se roteşte şi în jurul propriei axe, făcând ca întreaga...2006 - 2228 + Vezi răspunsul întreg

| a răspuns:

Daca tu faci dovada ca nu exista, vom admite ca ai dreptate!

| a răspuns:

Este posibil mai ales ca este o corporatie la nivel mondial daca ati auzit de Iluminati cautati pe google sa vedeti asa ca orice e posibil uiativa aici http://ro.wikipedia.org/wiki/Illuminati

| explică (pentru s3a):

Illuminati o ordine la fel de infecta ne distrage atentia de la cunoastere

| a răspuns:

Salut. Citete cartea, DE LA OM LA DUMNEZEU DE OMRAAM MIKHAEL AIVANHOV, Dumnezeu are mai multe manifestari. Este foarte interesanta cartea. O gasesti pe net, fizic de cumparat nu se mai gaseste. Bafta

| a răspuns:

Nici eu nu cred ca exista. daca inainte se gaseau magicienii din ziua de azi ii faceau zei. nu cred ca exista multe. totul este in mintea noastra. daca ne rugam si la un copac nu e totuna? cred in stiinta

| explică (pentru theona13):

Nu am spus ca nu cred in zei. dar pentru mine yahve al evreilor e o poveste inventata ca sa traim cu frica sa nu cunoastemhappy. uitete la popoarele antice egipteni, mayasi, sumerieni credeau in mai multi zeihappy

Totul se rezuma numai la legende si bazme. nimic adevarat. niste mituri

Tind sa cred spre vechiile zeitatihappy cred mai mult in existenta lor ca fiind un popor mult mai inteligent care exista undeva si care probabil ne-a creathappy

Eu cred ca nu ne a format nimeni in afara de timp. ai vazut cate s au schimbat in atatea deceni? si acum cu incalzirea globala peste mi de ani ursii polari si alte animale crezi ca vor muri toate daca nu mai au zapada? nu nu cred unele vor muri altele se vor adapta. asa si omul. s a creat din putin in putin. ca si microorganismele.

Nu cred in aceste teorii gen ca ne tragem din maimute atata timp cat ele coexista cu noi

Nici eu nu cred in astea. daca ar fi fost sa ne tragem din maimute ar trebui si acum sa se transforme in omlaughing)) sunt invetii povesti. nu mai stim sa facem diferenta dintre mit si adevar.