NOname
| NOname a întrebat:

O mare dilemă: unde și de ce dispar întrebările de la "Religie"? Cine sunt cei responsabili?
Continuarea aici:
http://www.tpu.ro/......in-propor/

24 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| IMC90 a răspuns:

Daca ar fi dupa mine, as desfinta definitiv categoria ''Religie''. Mi se parea cea mai ineptie mare de categorie.
Certurile pe teme religioase sunt echivalente cu certurile din carciuma/bodega pe subiecte politice (de regula oamenii fara ocupatie si cu mintea odihnita se angreneaza in asa ceva).
Eu, de exemplu (care muncesc 8h/zi) si termin programul cu nervii la pamant, n-am niciun chef sa citesc aberatiile unora sau relevatiile altora pe tema sus numita asa ca evit categoria pur si simplu. Problema e ca intrebarile apar si pe prima pagina, sunt intrebari pe tema religiei in TOP 3 intrebari populare, s.a.m.d
Vreau sa apuc si eu clipa cand o sa vad intrebari populare din subiecte cat de cat utile siocietatii in care traim si ne invartim, subiecte ar fi destule (scumpirea carburantilor, incompetenta guvernantilor si masurile cretine pe care le adopta, exploatarea angajatilor si lipsa masurilor de securitate si sanatate in munca, dezastru din spitale, problema achizitionarii locuintelor cauzata de costurile exorbitante care este o mare problema a tinerilor din ziua de azi, starea infecta in care se afla sinele de cale ferata si situatia CFR, si cate si mai cate...)
Nu numai ca aprob faptul ca dispar intrebarile de la categoria religie, dar rog moderatorii sa filtreze bine bine tot ce e dejectie (adica 99% din intrebarile de aici).
Vreau sa va vad discutand ceva util societatii, ceva util vietii si nu cai verzi pe pereti cum e religia. Fiecare are dreptu sa creada in ce vrea, iar sa incerc sa bag cuiva pe gat parerea mea ar fi deja dovada de prostie.
Vreau ca TPU sa fie un site de intrajutorare serios, si nu o hazna unde se refugiaza toti respinsii de societate, care nu articuleaza 3 cuvinte si n-au nimic in cap...

| NOname explică (pentru IMC90):

Ai trecut să ne anunți cât de grozav și diferit de ceilalți ești tu? Cât de ocupat și dezinteresat de subiect, căruia tocmai ai dedicat minute bune? La ce ai mai răspuns?

Pe viitor, când mai vrei să-ți faci reclamă și să te dai buricul pământului, transformându-te în subiectul principal și desconsiderându-i pe toți ceilalți, fă-o undeva unde nu pari ridicol și unde cineva...give a damn!

Crezi că pe mine mă încântă că religia este subiectul preferat al românilor? Dar asta e situația, asta e România, fie că ne place sau nu. Iar desființarea categoriei nu ar duce decât la împrăștierea întrebărilor pe tot site-ului.
Să mai treci când cu adevărat ai idei și nu-s doar lamentări, insulte și vorbe goale!

| anonim_4396 a răspuns (pentru IMC90):

IMC90 intreaba:
Ce este dezlegarea la peste? Inseamna ca am voie sa merg la bordel?
Asta chiar ca este intrebare utila umanitatii, sa stii ca poti merge la bordel sa cauti un peste, asta daca nu te-a gasit el pana acum

| IMC90 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru mine, religia este subiect de caterinca. Dar nu orice fel de caterinca, d-aia proasta gen un show pacatos (ce-i drept si invitatii sunt pe masura)
mistocareala aia de intrebare a avut si ea un scop (sa-i trezeasca pe moderatori sa inchida odata haznaua)

| anonim_4396 a răspuns (pentru IMC90):

Si crezi ca daca am conversa despre scumpire si toate hotiile care se intampla, nu numai la noi in tara, am rezolva ceva? Traieste-ti viata dupa programul tau, cine te obliga sa intrii in polemici care iti displac?

| IMC90 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma jeneaza la retina cand intru pe prima pagina sa caut un subiect inteligentwinking

| Sentinel a răspuns (pentru IMC90):

Foarte bun raspuns. As mai adauga ca cei care nu stiu sa scrie corect romaneste, "la mancat de viu" "copii s-au dus la joaca" "mam spart de ras" "trebuie sa fi puternic", sa studieze in amanunt site-ul analfabeti.ro

| Sentinel a răspuns (pentru anonim_4396):

Foarte bun si raspunsul tau.

| Sentinel a răspuns (pentru Sentinel):

Foarte bun, referitor doar o parte din el, "Nu numai ca aprob faptul ca dispar intrebarile de la categoria religie, dar rog moderatorii sa filtreze bine bine tot ce e dejectie (adica 99% din intrebarile de aici)." Dejectii, cu sensul de irelevant. In rest, nu sunt de acord cu atacul la adresa celorlalti.

| Zazu a răspuns (pentru IMC90):

Ai folosit cuvantul societate de nu stiu cate ori.
Chiar asa, de ce nu se fac unii voluntari, sa ajute societatea si sa ramana site-ul gol? N-ar fi mai util pentru societate, ce zici?

| IMC90 a răspuns (pentru Zazu):

N-ar ajuta la nimic, trebuie sa scoatem toate putorile din casa daca vrem sa iesim din criza laughing Degeaba muncesc numai eu, ca nu muncesc pentru toti rolling on the floor

| iiiiiiiiiii a răspuns (pentru IMC90):

Bine ca nu e dupa tine!

NOname
| NOname explică:

Unul dintre exemple: http://www.tpu.ro/......-vazut-si/

| 4b a răspuns:

Sa nu care cumva sa-mi stergeti vreo intrebare ca voi incepe al 3-lea razboi mondiallaughing
Sanatate NOwinking

| NOname explică (pentru 4b):

Mersi, la fel.

| Mădă0611 a răspuns:

Nebănuite sunt căile prin care lucrează Domnul laughing

| M25M a răspuns:

God works in mysterious ways happy

| PotatoMustDie a răspuns:

M-am gandit la raportari abuzive. Dar, dupa aceea mi-am zis "Bai, administratorii astia nu citesc si ei intrebarile inainte sa le stearga?". Prin administratorii TPU avem probabil si alte religii in afara de cea majoritara in Romania, nu se stie. Probabil ca se simt jigniti din aceasta cauza si le mai scapa un click cand vor sa stearga vreo intrebare.
Nu acuz pe nimeni de nimic, asa ca nu aruncati cu pietre ca doare.

| NOname explică (pentru PotatoMustDie):

Nu aruncăm, Florime. N-avem de ce.
Ţi-ai spus părerea şi nu te-ai îndepărtat de subiect, ceea ce se şi dorea. Mulţumesc.

| FuckTWorld a răspuns:

Cam asa suna intrebarea care mi-a fost stearsa ieri si nu-mi explic de ce, pe cine a deranjat, ce reguli a incalcat:

"Vreau sa rad, sa cad, sa plang, sa iubesc, sa ajut, sa fiu la pamant, sa fiu deasupra tuturor... Is pregatit sa-mi platesc greselile comise. In fiecare zi ii spun inimii: "eu sunt propriul meu salvator". Nu ma ghidez in viata dupa reguli impuse. Viata e ca sa fie traita.
De ce isi accepta oamenii conditia de sclavi moderni? Unii oameni asteapta sa ii ajute Dumnezeu si nu fac nimic pentru a se ajuta singuri."
Intrebarea care a fost stearsa

| GЯingo a răspuns:

Un Lucifer printre noi.

| c0cac0la a răspuns:

Nu nteleg de ce, atunci cand e vorba de religie, totul se schimba la 180 de grade. Teama asta v-a luat mintile cu totul! Religie -> tabu
NoName, s-or fi sters ca nu cumva sa se faca pacate ca se-ndrzneste sa se vorbeasca despre.

| NOname explică (pentru c0cac0la):

Da, probabil...