| Lamaie112 a întrebat:

O prietena de a mea a înjurat folosind si numele al DUHULUI SFANT in înjurătură si aș vrea sa stiu daca mai are vreo sansa de a fi iertată, pentru ca peste tot unde am cautat am primit răspunsuri neclare si care într-un fel dădeau de inteles ca nu mai poate fi iertat sau ca mai poate fi iertat acest pacat

Răspuns Câştigător
| Celcestietot a răspuns:

Poate fi iertata numai daca isi doreste iertarea si daca se schimba.

17 răspunsuri:
| danut a răspuns:

"mai are vreo sansa de a fii iertată,"
DA, daca nu devine un obicei.

| Irinel15123532 a răspuns:

Poate fi iertata, prin jertfa Lui Hristos, Da.

| Octavian199 a răspuns:

Danut, iar scrii prostii? De cine sa fie iertata? De spiridusul tau?

| Octavian199 a răspuns (pentru Celcestietot):

Terminati ma cu prostiile acestea. Exemplu: 'Mama, esti o fufa', asta inseamna ca mama ma omoara? Asta inseamna ca zeul tau e criminal.

| Octavian199 a răspuns:

Irinele, ucis, nu jertfit.Ia cauta in dex cuvantul ''jertfa ''

suntserios
| suntserios a răspuns:

O sa intre mascatii peste ea noapte sa o duca la spovedit

| LupusDei1993 a răspuns (pentru danut):

Steag Roșu, păcatele împotriva Duhului Sfânt nu vor fi iertate niciodată. Nu contează dacă sunt repetate, doar unul e suficient să-ți garanteze iad veșnic.

| Octavian199 a răspuns (pentru LupusDei1993):

Lesin de ras.Cum va place voua sa va numiti ''pacatosi'' rolling on the floor

| LupusDei1993 a răspuns (pentru Octavian199):

De fapt nu mă numesc nimic. Eu folosesc biblia împotriva religiosului.

| Octavian199 a răspuns (pentru LupusDei1993):

Era pentru Celcestietot.Scuze.Va incurcai.

| Celcestietot a răspuns (pentru Octavian199):

Păi de ce să te omoare (pe tine)?

| Octavian199 a răspuns (pentru Celcestietot):

Pai nu asa se deduce? Daca il injuri pe duhulet, arzi in iad rolling on the floor

| Celcestietot a răspuns (pentru Octavian199):

Si de ce l-ai înjura pe Duhul Sfânt? Vezi, tot tu dai cu piatra și tot tu ești victima.

| Panamax a răspuns:

Cainele moare de drum lung si crestinul de grija altora.

| Octavian199 a răspuns (pentru Celcestietot):

Asa, sa vad ce se intampla rolling on the floor

| DeyCj a răspuns:

Normal că e iertată.Cum nu există persoana Dumnezeu, nici păcate nu există. Numai voi credeți că există, și dovezi, nexam.

| Helper07 a răspuns:

Pacatul impotriva Duhului Sfant nu e o injurie ci o impotrive fata de Duhul Sfant. Adica daca ea nu vrea sa-si ceara iertare, nu va fi iertata.