| NaibaStieSiAltcevaAMuritIeri a întrebat:

O prima mențiune. Sunt naibastiesialtceva, ca să ne înțelegem.

Creștinule, dacă ai da de o fata frumoasa și deșteaptă care va iubește, cu mențiunea ca și dvs o iubiți, ați fi iubitul ei?

Încă o mențiune, e atee.

9 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Daca ma iubeste nu ar mai fii atee. S-ar fi facut si musulmanca, nu neaparat crestina.

| CostinAlamariu a răspuns:

O prima mentiune. Nimanui nu-i pasa cine esti.

A doua mentiune, nu m-as avanta atat de departe cu cuvantul "iubire". Doar fiindca iti place de cineva nu înseamna ca îl sau o iubesti. Iubirea vine în timp, indiferent daca fata e atee sau creștină.

Dar ca sa raspund la întrebare, depinde de situație. Dacă văd că are un suflet bun e imposibil să ramână atee. Mai ales că femeile de obicei adoptă credințele iubitului/soțului lor.

| raMLesS a răspuns:

M-as combina cu ea si daca ar avea coarne si aripi, ce-ai? laughing)

| Meme10Memu a răspuns:

Fata aia frumoasa si cu tate mari e doar ca un schelet pentru ca e atee si pentru ca lasa ca pacatul sa lucreze in ea fara sa se opuna cu nimic in mintea ei pacatului. Ea nu crede ca exista pacat. Stiinta binelui si raului e idolatrizata. Un om de stiinta nu are treaba cu ateismul. Insa campul cunoasterii ( stiintei ) binelui si raului poate dispune pe cineva sa alunece usor pe panta ateismului care e o posedare satanica deoarece Satan cauta sa nege pe Dumnezeu.

| NaibaStieSiAltcevaAMuritIeri explică (pentru MeisterSchnitzel):

Vrei să-ți răspund de pe contul meu mare ca să-ți dovedesc? rolling on the floor

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru NaibaStieSiAltcevaAMuritIeri):

Chiar te rog!

| Meme10Meme a răspuns (pentru MeisterSchnitzel):

Cu plăcere!hee hee

| NaibaStieSiAltcevaAMuritIeri explică:

Încă o mențiune, are curul și tatele mari