| Steregoi a întrebat:

Oamenii confundă în general neacceptarea existenței unui lucru cu acceptarea inexistenței sale. În timp ce primul este doar o negare sau o respingere, ultimul reprezintă o judecată ce necesită dovezi. Nimeni nu a dovedit și nu va putea dovedi inexistența lui Dumnezeu. În contradictoriu, sunt nenumărate dovezi ce atestă existența Sa. La fel se intampla si cu acceptarea inexistentei lui Dumnezeu?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
1 răspuns:
| vanfairy a răspuns:

Dupa cum vad eu lucrurile, neacceptarea existentei e o acceptare a inexistentei. nu exista ceva intre existenta si inexistenta. ce dovezi exista ca sa ateste existenta lui Dumnezeu?