| Steregoi a întrebat:

Oamenii necredincioși căuta nemurirea prin criogenie in timp ce oamenii credincioși căuta nemurirea prin Hristos. Care au șanse mai mari?

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

"nemurirea prin criogenie"? Nu e nemurire, e doar o intirziere a vietii. Deci credinciosii au sanse mai mari, chiar daca ei trebuie sa creada acum, neavind nici o dovada.

| Steregoi explică (pentru cristi202):

Nici o dovada asa cum pretind necredinciosii.

17 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dar de ce mergeti la doctor cand sunteti langa dumnezeu?
daca eu isi spun maine pleci in usa ai un miliard de dolari in fiecare zi primiti vesnic,de ce ai incerca sa nu mergi acolo? oare frica? oare ca isi dai seama ca sunt basme? stii un ateu stie ca moare si asta e, dar voi va prefaceti ca stiti ca plecati in paradis dar nu vreti, nu vreti, de unde stii tu ca un ateu cauta nemurirea? din noi faci afirmati aberante, desigur tu nu reprezinti crestini nici crestinismul

| Steregoi explică (pentru RAY):

Un om sănătos vrea sa se bucure la maxim de sănătate si fericire si pentru cat mai mult timp si chiar veșnic daca acest lucru ar fi posibil. Credincioșii merg la doctor pentru ca ei iubesc viața si încearcă orice varianta pentru a rămâne in viață si pentru a fi cat mai sănătoși posibil. Hristos a spus ca bolnavii au nevoie de doctor așa cum păcătoșii au nevoie de Hristos.

| RAY a răspuns (pentru Steregoi):

Vrajeli,nu mi ai raspuns

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Clar,dar te fac dogmatic ca nu crezi in basmele lor

Răspuns utilizator avertizat
| Mircea08 a răspuns:

Necredinciosii nu au nici o sansa, iar despre credinciosi nu se stie nimic. Ei spera, dar nu stiu daca pot obtine