| TamplaruAnisoara a întrebat:

Oare a citit întrebarea mea Ministrul de Interne Marcel Bela, pentru ca acum a încheiat conferință de presa cu : "Dumnezeu sa binecuvânteze Romania", iar eu ii răspund: Amin!

12 răspunsuri:
| IMPERO a răspuns:

Putin probabil ca M. VELA sa fi citit intrebarea ta, dar sigur nu crede in dumnezeul bibliei, pentru ca este suficent de inteligent.

| TamplaruAnisoara explică (pentru IMPERO):

Dar daca nu crede in Dumnezeul bibliei, de ce se folosește de Numele Lui? Este fățarnic? Si daca da, ca sa fii inteligent trebuie si un dram de fățărnicie?

| IMPERO a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Poate ca se refera la Dumnezeul Adevarat, Creatorul vitii si al Universului. Daca este inteligent nu inseamna ca nu poate fi fatarnic.

| TamplaruAnisoara explică (pentru IMPERO):

Si după tine care este Dumnezeul adevărat?

| Celcestietot a răspuns (pentru IMPERO):

Mirosi a ateu fara argumente...

| IMPERO a răspuns (pentru Celcestietot):

Daca existam noi si universul, exista si cineva care ne-a facut.

| IMPERO a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Creatorul vietii si al universului.

| Celcestietot a răspuns (pentru IMPERO):

Hmm, am privit cu alti ochi comentariul, dar asta nu inseamna ca daca esti pus intr-o functie, ca poti sa iti dai cu parerea despre orice. Deci, nu esti ateu, necrestin?

| IMPERO a răspuns (pentru Celcestietot):

Ne-crestin, ne-musulman, ne-budist, ne-ebreu...dar cred in existenta lui Dumnezeu.

| Celcestietot a răspuns (pentru IMPERO):

Am inteles.

| anonimg a răspuns:

Ne poți da un link?

| TamplaruAnisoara explică (pentru anonimg):

Eu am ascultat la Radio Europa FM. La ora 14, oo a început o ediție speciala a știrilor Europa FM si conferință a inceput in jurul orei 14, 30.