| mentholinks a întrebat:

Oare a simtit ceva Duhul Sfant cand a fecundat-o pe fecioara Maria tinand cont de faptul ca se afla in interiorul vaginului acesteia?

25 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| SG1995 a răspuns:

Stiai ca numele ebraic pentru Sfantul Duh e de fapt la feminin, iar Sfantul Duh, ar putea fi de fapt Ashera, despre care unii arheologic cred ca a fost sotia mitologica a lui Yahweh pana in perioada monolatra.

| RAY a răspuns (pentru SG1995):

De la tine mereu aflu ceva nou

| RAY a răspuns (pentru SG1995):

Nu ai vrut sa vorbesti de vagin de parca crestini nu au iesit pe acolo, religia asta nea convins pe toti ca trupul nostru e pacatos si ca femeile sunt pacatoase, da a simtit 0rgasm divin

| RAY a răspuns (pentru SG1995):

Desi a fost o orgie acolo?

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

I don't know.

| xerxes1 a răspuns:

Gabriel inseamna mesager.
Din motive necunoscute la crestini a devenit nume propriu, si s-a gandit vreun netot ca nu putea fi orice inger de vreme ce a anuntat-o pe Maria ci ditamai arhanghelul.
Nimic mai fals. Existau mai multi Gabrieli deoarece erau un fel de postasi ai elohimilor.
Deci postasul a vizitat-o pe Maria si ea a ramas insarcinata.
Poate ca avea duhul sfant la el in pantaloni.

| AC4S4 a răspuns:

Oare tu ai avut un motiv real sa pui intrebarea asta?

| Holiday a răspuns (pentru AC4S4):

Eu cred ca face misto de povestile alea stupide ale crestinismului. Ce zici, nu e asa?

| AC4S4 a răspuns (pentru Holiday):

Si eu ma gandeam ca face misto... dar de ce?

| Holiday a răspuns (pentru AC4S4):

Pai ti-am raspuns si la asta: de povestile stupide srestine.

| AC4S4 a răspuns (pentru Holiday):

Deci doar asa... ca sa isi bata joc de o comunitate, faina gandirea.

| Holiday a răspuns (pentru AC4S4):

Ei hai, nu va mai smiorcaiti atat ca nu va intrece nimeni la asta. Parca voi nu faceti in toate felurile diverse comunitati care nu va impartasesc dogmele stupide. Adica voi va bagati de exemplu in viata homosexualilor si faceti ca trenu` sa nu poata aia una sau alta, dar cand vine unu si face misto de povestile voastre stupide va simtiti lezati... Asta e ipocrizie crasa.

| Nilsson a răspuns:

Vai de capul tau! Atat am de spus, nu meriti sa ti se raspunda la nicio intrebare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Duhul sfant nu are sentimente nu este afectat de materie si este un camp de forte distribuit in tot spatiul material si virtual. De fapt embrionul format in fecioara a reprezentat pe Cristos miniaturizat si materializat din existenta sa prepamanteasca. Cristos nu a venit in existenta prin fecundarea de catre duhul sfant al unui ovul de-al Mariei. Astfel Cristos nu a mostenit pacatul adamic. Duhul sfant poate actiona asupra materiei DAR materia nu poate actiona asupra duhului sfant pentru ca este un camp de forte imaterial sau spiritual si este dirijat de dumnezeu. Pentru ca suntem facuti dupa chipul si asemanarea lui dumnezeu ne putem inchipui natura existentiala a lui dumnezeu chiar daca nu il vedem si nu il simtim. Nu simtim actiunile lui dumnezeu prin intermediul duhului sfant al lui dumnezeu pentru ca vibratiile duhului sfant sunt sincrone cu vibratiile particulelor elementare din corpul nostru atunci cand actioneaza asupra materiei corpului nostru. De exemplu cand suntem atinsi de ceva simtim pentru ca vibratiile din acel obiect nu sunt sincrone cu vibratiile din corpul nostru. Duhul sfant se propaga de la dumnezeu sub forma de campuri de forte care se propaga din aproape in aproape pana la locul dorit de dumnezeu asupra caruia dumnezeu actioneaza.

| xerxes1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cea mai tare explicatie de pana acum.
Doar ca Noul Testament a fost inventat de Saul din Tars dupa ce a avut acel episod psihotic pe drumul Damascului.
Saul habar n-avea ca Maria a ramas fecioara dupa nastere.
Fecioria Mariei a fost inventata dupa moartea lui prin sec IV.

| anonim_4396 a răspuns (pentru xerxes1):

Maria a fost mama surogat pentru extraterestrul Cristos. Dupa ce l-a nascut pe Cristos la cativa ani dupa s-a cuplat cu Iosif si a facut copii umanoizi. Apoi dupa botezul lui Cristos s-a botezat si ea si a devenit crestina. Apoi a murit ca orice om. Dumnezeu a copiat filmul vietii ei si ADN-ul in cartea vietii care e o baza de date mare care contine toate datele despre umanoizii buni care vor fi inviati de Cristos cu puterea primita de la taica-su dumnezeu pe care il cheama Yah. Prin 1914-1915 dupa ce Cristos a fost intronat rege in cer l-a aruncat pe Diavol pe Pamant cu demonii lui. Apoi a facut un corp imaterial spiritual l-a facut dupa ADN-ul Mariei apoi a copiat din baza de date in structura de forte imateriale filmul amintirilor Mariei. Corpul acela a fost facut fara sex. Si asa Maria e acum un numar din cei 144000 care sunt mireasa sau insotitoarea lui Cristos in cer sau in a 5-a dimensiune. A 5-a dimensiune e un spatiu virtual imaterial spiritual plin de structuri de forte sau puteri cu constiinta de sine si inteligente. A 4-a dimensiune e starea de plasma. A 3-a dimensiune e starea gazoasa. A 2-a dimensiune e starea lichida. A 1-a dimensiune e starea solida. In a 5-a dimensiune temperatura e 0 Kelvin si presiune 0 Bar.

| xerxes1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Iisus a fost evreu circumcis.A respectat Legea si a zis ca nicio litera din lege nu se schimba.
Nici ca ar vrea sa-si schimbe religia.
Cand Maria a fugit de Irod, era gravida cu fratele lui Iisus Iacov.
Pe Iisus il tinea de manuta ca avea 2 ani.

Nu s-a implinit pana acum nici una dintre profetiile biblie, deoarece au fost redactate post eventum.
Nu mai pomenim de cele ale sectei careia ii sustii aberatiile.

| anonim_4396 a răspuns (pentru xerxes1):

Unele profetii se implinesc inaintea ochilor nostri: poluarea, profetii falsi, dorinta de pace si securitate globala prin ONU, accentuarea imoralitatii, vestirea imparatiei lui dumnezeu la nivel global, misiunile spatiale, tehnologia. Toate acestea au fost scrise in referatul biblic cu multi ani in urma.

| xerxes1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Foarte distractiv.
rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru xerxes1):

Intr-adevar foarte distractiv SI adevarat din fericire.

| CinevaAnonimă a răspuns:

Daca nu crezi, cauta-ti de treaba, te rog! Lasa prostiile astea pentru ca nu sunt de nici un folos pentru nimeni. Nu faci decat sa pari prost.

| AlexeHellsing a răspuns:

Duhul Sfânt n-a intrat în vaginul Fecioarei Maria...

| Teffan a răspuns:

Duhul Sfant,cand a ***-o(ahaaamm,fecundat-o,pardon),a simtit o strafulgerare in penis,si a ej*culat ca un cal,pentru ca este singura femeie ***(ahaaam, fecundata), de Duhul Sfant in miliarde(pardon, mii de ani, pentru ca Pamantul a fost creat acum 6000 de ani, nu-i asa?) de ani.