| mentholinks a întrebat:

Oare acolo in rai vom mai avea organe genitale?

11 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Vom avea trupuri NOI, vom fi ca ingerii deci ASEXUATI.

| mentholinks explică (pentru danut):

Ingerii au intretinut in trecut relatii sexuale cu fiicele oamenilor deci nu sunt asexuati.

| danut a răspuns (pentru mentholinks):

Unde ai citit TU ca ingeri au intretinut relati sexuale? Eu spun ce spune Dumnezeu, nu ce credeti voi ca sunt ingeri in Vechiul Testament, aia nu sant ingeri ci oameni.

| danay72 a răspuns:

Vom fi noi in carne și oase, cum am fost creați. Va fi pe pământ acest paradis, dupa distrugerea sistemului rau de lucruri. Isaia65:20-25

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Doar tu esti dumnezeu sti asta nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. O sa fii un eunuc negru.

| SergiuMT a răspuns:

Nu stim, dar stim ca acolo nu vor exista pofte si nici familii si nu va mai fi nici sex, nici lucrurile acestea.

Si uite de unde intelegem aceste lucruri:

Matei 22:30 Caci la inviere, nici nu se vor insura, nici nu se vor marita, ci vor fi ca ingerii lui Dumnezeu in cer.