| Acidacetilsalicilic a întrebat:

Oare câți popi, pastori, studenți la teologie, preotese și soții de pastori se ascund în spatele avaterelor la această categorie?
Chiar ați descoperit drumul spre mântuire "butonând internetul"? Nu mai vine lumea la biserică și ați descoperit una virtuală? s-au plictiseala e de vină?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceasta categorie este facuta doar ca sa iti pierzi timpul alta utilitate nu are! Asa imi pierd si eu timpul!

8 răspunsuri:
| Gekkō a răspuns:

Sau, tu eşti unul/una din ei...

| Acidacetilsalicilic explică (pentru Gekkō):

Exact sire, ce spirit de observație ai; păcat că poți citi doar în Braille!

| AnghelB a răspuns:

Preotii cunosc limba latina, greaca, rusa, sunt usor de recunoscut.
Cei care au erori de scriere grave sunt atei plictisiți, gen raymusic.
"avaterelor"

| William a răspuns:

Numai un nebun ar crede ca pe internet se poate mantui. Eu m-am apropiat de Dumnezeu prin rugaciune. Infiecare seara spuneam o rugaciune (nu stiu de ce) si ajunsesem sa spun mai multe rugaciuni pe zi. Cel mai probabil nu este niciun preot dar studenti la teologie s-ar putea sa fie. Singurul motiv pentru care au venit pe site-ul asta este ca vor ca si altii sa creada in Dumnezeu si sa se apropie de El. Vezi ca ai o greseala la sfarsit. In ultima intrebare ai scris s-au in loc de sau.

| EmaS a răspuns:

Este gresit sa spui ca cei care doresc catehizare, merg la biserica sau intra pe alte siteuri. Daca ei nu vin la biserica, eu vreau sa aduc biserica la ei. In prezent, cu ajutorul internetului, pamantul a devenit si mai mic. Pe langa telefoane si faxuri, orice credincios cu acces la internet poate comunica personal cu oameni din orice tara din lume. Asa ca poti avea discutii evanghelistice cu oameni din partea cealalta a lumii fara ca macar sa iesi din casa. In toata istoria, implinirea misiunii de a merge in toata lumea nu a fost niciodata mai usoara ca acum. Marile bariere nu mai sunt distanta, costul sau transportul. Singura bariera este felul cum gandim. Perspectiva ta si atitudinea ta trebuie sa se schimbe.

| angelicsin a răspuns:

Preoti si pastori se ascund peste tot mane laughing ne pandesc la fiecare pas si pe strada si pe internet. de fapt de frica lor am grija si cand ma duc la WC sa nu cumva sa fie vr-un preot catolic sau de pe la vatican in WC. sunt de fapt pe cale de a inventa un sprei so o pastila antii popi / pastori / martori / imani / etc. ingredientele includ Logica, moralitate, libertate, gandire libera, independenta. stii tu chestiile care nu le sufera. dau la reducere cine vrea sa cumpere din primul lot big grin

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Nu cred sa existe asa ceva pe TPU...
Eu, daca eram preoteasa nu mai aveam timp de facebook si forumuri, eram ocupata sa-mi cheltui banii...
Sau fugeam cu cutia milei in Caraibe sa ma bronzez laughing

| Acidacetilsalicilic explică (pentru William):

Da, aveam două de fapt dar mulțumesc de observație!