| Moisie a întrebat:

Oare care este motivul pentru care Isus din Nazareth, care era de religie mozaica, NU s-a convertit niciodata la religia crestina?

5 răspunsuri:
| Filip23 a răspuns:

Intrebari dificile pentru ei.

| Filip23 a răspuns:

Si treci acasa, gaozar mic!

| relian a răspuns:

Daca vrei sa pui o intrebare buna gindesteo de citeva ori inainte, cauta sa o rezolvi tu singur, vezi daca ce intrebi exista sau a existat.Sa revenim la intrebare, raspunsul este unul f simplu si scurt.Pt ca nu exista aceasta religie pe vremea aia.Crestinismul aparu mult mai tirziu dupa moartea asazisului Isus, sau sa-i spunem dupa moartea acestui personaj.Cu alte cuvinte tu nu poti sa fii ceva ce nu stii, ce nu exista, ce nu sa descoperit inca. Sper ca nu te superi.

| Moisie explică (pentru relian):

Evident ca ai dreptate!
Dar intrebarea nu era adresata celor care rationeaza ca tine, ci celor care doar CRED!
Dar parca tot te-as intreba referitor la raspunsul tau, Daca Isus nu era crestin pentru cine a lasat invaturile sale? si atunci cine este Dumnezeul religiei crestine?

| HowdidIgethere a răspuns:

Pentru ca pe fruntea ta sa se intiparesca un semnul mirarii.