| OctavianDanielMaria a întrebat:

Oare cate animale incapeau in 135 metri in lungime si 22 metri latime ai arcei? Nu vorbim de inaltime, ca e imposibil sa urci un Elefant la inaltime. Si inaltimea era de doar 13 metri.Cum de nu au murit animalele din cauza lipsei de oxigen? Ca doar fereastra avea un cot=45 cm.Si usa nu are dimensiuni? Atunci sa luam o usa normala rolling on the floorSi cum de nu a spart valurile fereastra? Ce sa ma, termopan.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tetris

| gabicoo a răspuns:

În Biblie sunt date și dimensiunile raiului în unități de măsură antice. Concluzia: e foarte mic! Așa că: "Crede și nu cerceta"!

| alex598 a răspuns:

Https://www.npr.org/......skepticism
Arca lui Noe era cam cât un stadion și jumătate. Încăpeau destule animale.

Răspuns utilizator avertizat