| LupusDei1993 a întrebat:

Oare câte predicții ale sfârșitului lumii se vor mai face până când toate religiile vor deveni secularizate complet?

6 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Fondatorul creștinismului, Mântuitorul Hristos a spus că nu e teraba noastră să știm vremurille și soaroacele.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Religiile nu pot fi secularizate. Încurci termenii.

| anonimg a răspuns:

Acesta este scopul vrăjmașului: prin agenții lui umani, diavolul fixează date pentru ca oamenii să nu mai creadă într-un sfârșit.
Dar Biblia nu spune de date. Domnul Isus spune: "Despre ziua aceea şi despre ceasul acela, nu ştie nimeni: nici îngerii din ceruri, nici Fiul, ci numai Tatăl." (Matei.24:36)
Datoria noastră este să trăim frumos pe pământ, nu să stăm încordați la evenimentul acesta.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Fac predicții degeaba. Sfârșitul lumii nu il știe nici Isus, numai Dumnezeu.

| Dorotheea21 a răspuns:

Buna seara.
Vreau sa te intreb o intrebare. happy
La o cautare rapida, am gasit pentru intrebarea ta: alinierea galactica, invazii extraterestre, alinierea planetelor, impactul cu un asteroid, impactul cu o cometa, schimbarea polilor magnetici, efectul Jupiter, pandemii diverse, apocalipsa Manson si y2k.
Normal, cu datele lor precise. laughing
Au aceste predictii legatura cu religiile? happy
Multumesc.

| LupusDei1993 explică (pentru Dorotheea21):

Vorbesc despre "dățile" unor oameni ce consideră că Pământul e Plat, Vaccinurile provoacă Autism sau alte boli, există un Deus Ex Machina ce aparent ar controla totul etc., nu de ceva bine documentat bazate pe probe reale științifice. Astea sunt bune.
Iar în legătură cu "invazia extraterestră", este mai mult SF și extrem de puțin probabil să se întâmple.