|

Oare cea mai importanta si puternica fiinta din univers, adica Dumnezeul crestin, sa ii pese de microbul(eu) care traieste pe un fir de praf(terra) si care se auto satisface prin masturbare?

Pai daca e asa nu imi mai trebuie masturbare, doar gandul asta imi provoaca orgasm, adica cea mai importanta fiinta sa ii pese de ceva nesimnificativ ca mine, oooooooh aaaaaaaah aaaa uuuuuh la naiba alt orgasm. Data viitoare am sa spun o rugaciune in loc de masturbare, ca doar placerea e mai mare chiar daca e tot masturbare.

29 Raportează Evaluează
29 răspunsuri:
| a răspuns:

Aha...

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

Biblia nu pomeneste nimic despre masturbare.

| a răspuns:

Nici eu n-am inteles ce-l deranjeaza daca ne masturbam... Oricum, te supraestimezi zicand ca esti un microb fata de Dumnezeu, nu esti nimic practic, d.p.d.v. crestin, de-aia nu-mi place religia asta.

| a răspuns:

Îi pasă, sigur că da...

| a răspuns:

Dumnezeului biblic i se aduc ofrande prin suferinta individului, trebuie sa suferi ca sa atingi acel prag de mantuire, Lui nu ii convine ca placerea fizica umana sa fie... la "indemana" oricui si oricand.

| a răspuns:

Orice poate fi posibil!

| a răspuns:

Dumnezeu daca exista, ne ofera libertate, ne respecta si nu ne judeca pentru actiunile noastre happy

Tu crezi ca Cel care a creat universul, gandeste ca un psihopat-sadic-gelos?!
Cu siguranta nu! (daca exista) happy

| a răspuns (pentru Zenit313):

Da asa e

De ce te-ar respecta Dumnezeu din moment ce tu nu Il respecti pe El?

| a răspuns (pentru minahrs):

Respect pe Dumnezeu,Creator,Inteligenta,Divinitate in mod ipotetic happy
Trebuie sa existe un respect neconditionat happy

Dar nu pot sa'l respect pe Dumnezeul crestin,care este o inventie,o teroare,un fals,o ipocrizie happy
A ordonat genocide,crime,brutalitate,rasism, injustitie, incest, imoralitate, cruzime..etc. si mai tarziu vine sa ne invete pe noi morala rolling on the floor

Cer exemple!

Este CLAR ca tu nu ai citit Biblia, in special Vechiul Testamentrolling on the floor
Pune mana si citeste. daca iti dau exemple, sa nu te simnti prost sad

Uite exemple : https://sites.google.com/site/wikipedianccmn/ateism/contradictii-ale-bibliei/crime-in-biblie
Cauti in biblie si crede-ma se potrivesc.

Am cerut exemple, nu sa ma insulti. Ca asta pot sa fac si eu. Daca nu arati exemple atunci nu stii nimic, ci doar ai auzit de la altii cate ceva.

Eu stiu multe exemple laughing
Daca tu spui ca nu exista este CLAR ca nu ai citit Biblia!

Omorati oamenii care nu asculta de preoti!

Deuteronom 17:12~
"Omul care, din mîndrie, nu va asculta de preotul pus acolo ca sa slujeasca Domnului, Dumnezeului tau, sau care nu va asculta de judecator, omul acela sa fie pedepsit cu moartea. Sa scoti astfel raul din mijlocul lui Israel"

Omorati ateii:

2 Cronici 15:13~
13si oricine nu cauta pe Domnul, Dumnezeul lui Israel, trebuia omorît, fie mic fie mare, fie barbat fie femeie.

Omorati vrajitoarele!

Exod 22:18~
"Pe vrajitoare sa n'o lasi sa traiasca."

Omorati femeile care nu sunt virgine in ziua nuntii Deuteronom

22:20-21~
20Dar daca faptul este adevarat, daca fata nu s-a gasit fecioara,
21sa scoata pe fata la usa casei tatalui ei; sa fie ucisa cu pietre de oamenii din cetate, si sa moara, pentru ca a savîrsit o miselie în Israel, curvind în casa tatalui ei. Sa curati astfel raul din mijlocul tau.

Persoanele de alta religie sa fie omorate fara mila.

Exodu 22:20~
"20Cine aduce jertfe altor dumnezei decît Domnului singur, sa fie nimicit cu desavîrsire."

Omorati un oras intreg daca ati auzit ca exista necredinciosi in el chiar si animalele lor si distrugeti tot ce va iese in cale

Deuteronom 13 :13-16~
13,,Niste oameni rai au iesit din mijlocul tau, si au amagit pe locuitorii din cetatea lor zicînd:, Haidem si sa slujim altor dumnezei!`` -dumnezei pe cari tu nu -i cunosti
14sa faci cercetari, sa cauti si sa întrebi cu deamanuntul. Daca este adevarat, daca lucrul este întemeiat, daca urîciunea aceasta a fost facuta în mijlocul tau,
15atunci sa treci prin ascutisul sabiei pe locuitorii din cetatea aceea, s'o nimicesti cu desavîrsire împreuna cu tot ce va fi în ea, si sa -i treci chiar si vitele prin ascutisul sabiei.
16Sa strîngi toata prada în mijlocul pietei, si sa arzi de tot cu foc cetatea si toata prada ei, înaintea Domnului, Dumnezeului tau: sa ramîna...2010 - 2120 + Vezi răspunsul întreg

| a răspuns (pentru M25M):

1)Crestinismul este legat mai mult de Noul Testment, iar Dumnezeu vazand ca nu rezolva nimic a incheiat un Nou Legamant(Noul Testament).
2)Pentru unele lucruri trebuia pedeapsa capitala.

1.Dumnezeu vazand ca nu rezolva nimic a incheiat un Nou Legamant(Noul Testament).-- El fiind omniscient nu putea sa faca asta din prima decat sa comita crimele pe care le-a comis(instigarea intra si ea aici)? Nu stia ca nu va rezolva nimic?
2. No comment.

Iti plac gay? Oricum, toate aceste versete care i tulbura pe cei care zic ca Dumnezeu e rau sunt explica-te de Sfintii PArinti care arata ca mai ales VT nu trebui explicat add litteram

| a răspuns (pentru LegionarulRoman):

Mai bine ma injuri decat sa imi spui ca imi plac bulangii laughing
Daca iti spun de ce am folosit acest exemplu, intram in contradictoriu in legatura cu religia.
Daca societatea se schimba, inseamna ca si Dumnezeu isi schimba parerea, exemplul il avem in Biblie:
In VT a pus la punct societatea.
in NT a devenit mai bun.
Inseamna ca si acum si-a schimbat parerea...
Ce parere ai? happy

Poti sa o iei si asa.Vad ca totusi iti mai merge morala happy.

Poti sa o iei ca in VT Dumnezeu ii organizeaza pe evrei, care erau semisalbatici si aveau tot felul de practici.
NT -ridicare fiintei umane la alt nivel
In zilele noastre, este valabil tot NT, si desi facem fapte mult mai rele decat in VT, nu am auzit ca Dumnezeu sa fi zis din nou: "I-a pietre si i omoara " (in zilele noastre bomba atomica happy )

| a răspuns (pentru LegionarulRoman):

Un bun Crestin, se conformeaza vremurilor in care traieste happy
Chiar daca nu prea sunt de acord cu ceea ce spui...esti mai destept ca multi religiosi!
Bravo!

Thx,ca sa fiu si eu la moda cu plebeea. happy

A incercat toate metodele, cred. Da ce crezi ca stiu eu ce a vrut Dumnezeu sa faca?

A incercat toate metodele, cred. Da ce crezi ca stiu eu ce a vrut Dumnezeu sa faca? --Enough said.

Corect.

| a răspuns:

Succes si placere maxima daca iti place sa-ti slujesti trupul atat de mult si p.a in mod special.cu mana.de suflet, celalalt copil al tau nu=ti spun nimic.l-ai parasit cand ai inceput sa te freci singur.bag sama ca daca erai caine, te faceai covrig sub masa ori pe prispa, si te lingeai pe cosor, ori in fund, toata ziua.nu te rugai, ca nu aveai de ce.nici cu ce.

| a răspuns:

E pacat pentru ca pici in desfrau.Nu trebuie sa fi desfranat.Sigur ca ii pasa de tine de vreme ce EL te-a creat si este Tatal tau.El iti vrea binele, nu sa cazi in pacat.Nu mai fi anti-Dumnezeu si citeste biblia.

Apropo, esti satanist sau nickname-ul tau este pus doar ca sa para cooll fiindca daca ii asa sa stii ca este blasfemie.

| a răspuns:

Curios pentru tine, dar DA, chiar ii pasa. Toti suntem creatia Lui, asa ca-I pasa de fiecare dintre noi si ne asteapta sa ne venim "in sine".

| a răspuns:

Eu zic ca lui Dumnezeu ii pasa de tine, chiar daca pacatuiesti! El asteapta sa te indrepti si sa-I arati ca regreti cele savarsite. Asa ca, roaga-te.