| AvalohAlyn a întrebat:

Oare chiar exista viață veșnică de care tot ni se vorbește în Biblie?

5 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Absolut sigur, DAR nu la moarte ci ATUNCI cand Domnul Isus se va reantoarce pe pamant. Viata Vesnica este numai la Dumnezeu, nu exista nici o "energie" sau alta aiureala dupa ce mori.

| SilentRain a răspuns:

Nu, e o mare teapa

| Steregoi a răspuns:

Da, exista viata vesnica la Dumnezeu si o va da oricarui om care crede in El si El il va invia pe acel om pentru a trai vesnic aici pe un Pamant transformat in rai.

| FreddieM a răspuns:

Exista si inca cum. Mai pe intelesul tuturor te referi la trecerea corpului energetic al omului dupa moarte din planul material intr-o alta dimensiune. Bine-inteles ca nu putem demonstra cert, pentru ca nu avem deocamdata disponibile instrumentele necesare, dar sunt suficiente dovezi pentru a nu considera veridic un astfel de...sa zicem,, fenomen". Cateva exemple si inchei:
Prezente depistate cu dispozitive bioenergetice care inceaca sa, intre in contact cu dimensiunea in care traim, (asa-zisele fantome si nu numai), aparitii sau disparitii neelucidate, sentimentul de deja-vu este o alta posibila dovada de existenta unei alte sau mai multor dimensiuni, iar exemplele pot continua. O zi buna.

| Teffan a răspuns:

Nu.