| soimos a întrebat:

Oare din ce cauza cred crestinii ca Biblia este Cuvantul lui Dumnezeu, pentru ca Dumnezeu nu recomanda NICIODATA NIMANUI sa citeasca Biblia?

Aceasta realitate este agravata de faptul ca nici Isus nu cere niciodata nimanui sa citeasca Biblia, cum va explicati acest lucru?

6 răspunsuri:
| OOOLEOOO a răspuns:

Hmm e cam usor,de unde sa stii ca Iisus zice sa nu citesti din biblie daca nu ai citit niciodata despre Iisus? Biblia e o sursa de informare o carte a adevarului si a luminii o carte care nu se stinge si nu se va stinge niciodata, si multi au incercat sa o arda! E simplu Dumnezeu te lasa sa alegi daca vrei sa fii pacatos sau credincios, daca vrei sa fii pacatos, stai linistit si te uita la filme +18 masturbeazate si poate asa tii se stramba si penisu! Daca alegi sa fii credincios, crede cu adevarat in el! dar trebuie sa te informezi si cum sa crezi cu adevarat in el, din Biblie big grin

| soimos explică (pentru OOOLEOOO):

Tu esti sigur ca te duce mintea sa intelegi intrebarea care am pus-o, sau probabil nu stii sa raspunzi decat la problemele care tin de masturbare?

| OOOLEOOO a răspuns (pentru soimos):

Da tu esti sigur ca intrebarea pe care ai pus`o are sens big grin? Si ca ai citit raspunsul meu sau alte raspunsuri bine? sau faci ca de obicei si citesti doar ce vrei din raspuns happy?

| seagate a răspuns:

Esti prea retardat ca sa poti intelege.
Bafta.

| soimos explică (pentru seagate):

Ma luminatule de intuneric!
Daca esti atat de destept ca noaptea de ce nu intelegi sa raspunzi altora care te citesc, care poate sunt interesati sa afle raspunsul cuiva care este "luminat" de intuneric, asa cum esti tu!

| Aurelian0709 a răspuns:

Sa discutat mult pe TPU despre subiectul Religie, și sunt păreri împărțite.