| timoteidoi a întrebat:

Oare din ce cauza crestinii isi cauta raspunsuri in probleme existentiale in religia bazata pe credinta a proasta si nu prin Stiinta bazata pe dovezile obtinute prin Cunoasterea Rationala?
Oare nu stiti ca si religia voastra vine tot de la oameni ca si STIINTA, si nu de la vreun Dumnezeu?

Nu vi se pare mai rational sa credeti in ceva demonstrat de oameni de stiinta specializati in diferite domenii ale stiintei care cerceteaza realitatea avand aparatura cea mai moderna pentru studiul cunoasterii microcosmosului si macrocosmosului, a legilor matematice, fizice, chimice si al stiintelor naturale,... decat sa credeti in vorbele proaste si nedovide ca fiind adevarate a celor care incearca sa va prosteasca ca sa va ia banii?
Oare nu va dati seama ca religia nu vine de la Dumnezeu, si cu atat mai putin religia crestina care s-a "nascut" la o adunare a unor sarlatani care si-au propus sa traiasca bine in viata asta(si nu in aialalta) prostindu-va si belindu-va?

15 răspunsuri:
| Nucreeed a răspuns:

"Oare nu stiti ca si religia voastra vine tot de la oameni ca si STIINTA, si nu de la vreun Dumnezeu?"
Crestinii zic ca dumnezeu lucreaza prin oameni, iar stiinta tine tot de dumnezeu.straight faceAtunci de ce stiinta contrazice atat de mult religia? Astia nici nu gandesc ceea ce zic.

Răspuns utilizator avertizat
| Mikhtarian a răspuns:

Ai atata ranchiuna in inima,incat nu-ti pot explica,caci tu nu simti sentimentele de iubire.
Religia poate fi si o cale de a lua bani in prostie,caci religia e metoda de a te identifica, si a urma pe cineva, in cazul meu Iisus.
Ma rog, cred in El, asa simt eu.

Răspuns utilizator avertizat
| Mikhtarian a răspuns (pentru timoteidoi):

Nu te astepta sa-ti mai raspund, caci tu cauti cearta, si eu nu vreau asta.
Pace.

Răspuns utilizator avertizat
| Mikhtarian a răspuns (pentru timoteidoi):

Nu,caci eu il urmez pe Iisus.

Răspuns utilizator avertizat
| Mikhtarian a răspuns (pentru timoteidoi):

CUm poti nega Biserica tu? Atunci, de ce spune ca Biserica este mireasa lui Hristos?
Nu ma cunosti, ca sa stii daca-i urmez voia sau nu, si nu e treaba ta.

Răspuns utilizator avertizat
| Mikhtarian a răspuns (pentru timoteidoi):

Deci,tu spui ca Iisus nu este Fiul lui Dumnezeu?

Răspuns utilizator avertizat
| Mikhtarian a răspuns (pentru timoteidoi):

Cred ca in cazul tau, religia a atins pragul fanatismului.
Sfanta Treime, Biblia.

Răspuns utilizator avertizat