| Dorugar a întrebat:

Oare din ce cauza Dumnezeu Tatal Creator le cere in Deuteronom 13.1; celor care i-l urmeaza, sa-l ucida pe Isus Christos care face minuni pentru a fi crezut ca Dumnezeu, dar si pe toti adeptii acestuia?
Oare s-a suparat Creatorul pe Fiul Sau?
Sau o fi stiind ca este Potrivnicu, (adica Diavolul) care vrea sa fie slavit ca Dumnezeu asa cum scrie in Biblie la 2 Tesaloniceni 2:4?
Oare nu vi se pare ca este prea periculos sa fii crestin in asemenea conditii in care Dumnezeu se arata atat de dur cu Isus Christos?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
| Făgăraş a răspuns:

Nu, uite ma voi uita in Biblie si voi reveni cu un raspuns adecvat! insa cand citesti Biblia trebuie sa stii cum sa o interpretezi, trebuie sa ai putina scoala!

| Dorugar explică (pentru Făgăraş):

Fii sigur ca ma pricep si eu la interpretat de minciuni, ca am scoala vietii!

| Me29 a răspuns:

Dumnezeu nu este dur cu Fiul Sau. Iisus, Dumnezeu si Sfantul Duh sunt asa cum se si spune,, O FIINTA de viata facatoare si NEDESPARTITA". Ei exista din vesnicie. NUmai ca Iisus care era dealtfel Dumnezeu si se putea elibera de pe cruce in orice moment, a ales acest lucru spre iertarea noastra a pacatosilor. El nu era diavolul caci altfel nu ne-ar fi lasat CRUCEA special pentru a ne apara de diavol si nu ar fi fost ridicat la cer si in plus sa ne gandim la ce a spus cand era pe cruce si la invataturile lui ce se practica si azi si sunt bune. Eu asta cred. Doamne Ajuta!

| Dorugar explică (pentru Me29):

Cu ce versete din Biblie iti justifici tu prostiile debitate mai sus?

| Me29 a răspuns:

Eu asa cred si nu sunt prostii.Si ti-am spus unele lucruri si din rugaciunile de seara la care am fost atenta cand le-am citit. Atata tot. Si de ce trebuie sa fi asa dur? Eu nu am dat cu parul.

| Dorugar explică (pentru Me29):

Sunt dur pentru ca in viata nimic nu merge pe baza de "credinta" ci numai pe baza de STIINTA, pina si la seminarul de popi esti acceptat nu dupa ce crezi ci dupa ce stii!