| timoteidoi a întrebat:

Oare din ce cauza se duc crestinii la Biserica cand Dumnezeu nu isi face niciodata prezenta in Biserica?
Din ce cauza nu se duc sa se roage la Spital, pentru ca Dumnezeu isi face zilnic prezenta acolo vindecandu-i pe unii, sau chemandu-i la El pe altii?
Daca doriti sa-l slaviti pe Dumnezeu, atunci cred ca e mai potrivit sa o faceti la Spital, si nu la biserica unde vedem ca absenteaza nemotivat de cca 2000 de ani!

22 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Unde sunt doi sau trei in numele lui Isus va fi prezent si Domnul Isus.

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns (pentru timoteidoi):

Vorbeam de Domnul Isus Hristos.

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns (pentru timoteidoi):

Fiul lui Dumnezeu.

Răspuns utilizator avertizat
| Angel0 a răspuns:

Oricine poate avea o parere.
A ta este cea mai absurda.

| sublime89 a răspuns:

La spital nu-si face dumnezeu simtita prezenta, ci doctorii si medicina si-o fac.

Răspuns utilizator avertizat
| sublime89 a răspuns (pentru timoteidoi):

Si atunci Isus de ce s-a ridicat la ceruri, "si sade de-a dreapta tatalui"?

Răspuns utilizator avertizat
| sublime89 a răspuns (pentru timoteidoi):

Tu-n ce varianta de zeu mai crezi? laughing

Răspuns utilizator avertizat
| sublime89 a răspuns (pentru timoteidoi):

Adica crezi in tine, asta e bine. laughing

Răspuns utilizator avertizat
| sublime89 a răspuns (pentru timoteidoi):

Adica asa i-a pedepsit el pe adam si eva, facandu-i dumnezei? Eu stiu ca dupa ce i-a alungat din gradina edenului i-a redus la rang de muritori, si sa traiasca cu rusine si femeile sa se supuna barbatului si le-a dat "cadou" durerile nasterii laughing Da, se pare ca zeul asta barbat chiar n-a suportat femeile deloc big grin Sau o fi din cauza ca cei care au scris biblia erau barbati, si au inventat un zeu barbat pentru ca le era mai convenabil?hee hee

Răspuns utilizator avertizat
| sublime89 a răspuns (pentru timoteidoi):

Ce dumnezei mai erau ei daca erau muritori? a fi dumnezeu automat implica si a fi nemuritor.

Răspuns utilizator avertizat