| AvalohAlyn a întrebat:

Oare Dumnezeu chiar mă iubește? Dacă stau și mă uit cât sufăr cu bolile psihologice nu știu ce să zic..De ce permite Dumnezeu suferință de durata?

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Inca nu te ai prins ca nu exista?

| danut a răspuns (pentru suntserios):

Uite gandire proprie, BA EXISTA si pot dovedi acest lucru dar gandirea voastra restransa la cei cativa neuroni liberi dar dominati de neputinta nu pot sa intreleaga ca NATURA nu are memorie, nu gandeste si nu poate repeta la indigo doua lucruri complementare. Daca te-ai prins despre ce este vorba porti comenta, daca nu stai in scorbura ta.

| suntserios a răspuns (pentru danut):

Tu ai ramas acelasi gunoi care a afirmat ca doua fete nevinovate au fost omorate ca nu s au rugat la diversi zei.
Esti ultima persona casa sa vorbeasca despre gandire

| danut a răspuns (pentru suntserios):

De unde sti ca au fost omorate si ca erau nevinovate, esti in "tema".
P.S. Tu habar nu ai ce este aia gandire dar faci caz de ea, gandirea are nevoie de mai multi neuroni decat ai tu. P.S.2 Gunoiul este la cei care au facut un asa exponat ca tine.

| suntserios a răspuns (pentru danut):

Devii din ce in ce mai mizerabil cu fiecare afimatie de genu
"De unde sti ca au fost omorate si ca erau nevinovate"

| danut a răspuns (pentru suntserios):

Si uite cum se aduna gunoiul in gandirea ta dar ai dreptul la ea.

| Celcestietot a răspuns:

Suferința este ceva normal pe Pământ. Mai întâi gândește-te că nu ești singurul care a întâlnit așa ceva în viața sa, iar până și Iisus a avut de suferit din cauza acestei lumi.

| milan9 a răspuns:

Dumnezeu se razvrateste la fel de mult ca si tina in fata raului (cauza/efect) in care noi ne complacem sa ramanem blocati.

| Irinel15123532 a răspuns:

"Iata ca vine ceasul, si a si venit, cand veti fi risipiti fiecare la ale lui; si pe Mine Ma veti lasa singur; dar nu sunt singur, caci Tatal este cu Mine.

V-am spus aceste lucruri ca sa aveti pace in Mine. In lume veti avea necazuri; dar indrazniti, Eu am biruit lumea."

Ieremia 31:3 ''Domnul mi Se arată de departe: „Te iubesc cu o iubire veșnică, de aceea îţi păstrez bunătatea Mea!''

Nu exista nici o urma de indoiala ca Dumnezeu te iubeste, dragostea Lui este motivul pentru care Dumnezeu a venit in lumea asta pentru a muri pe cruce. Intrebarea nu este, daca Dumnezeu te iubeste sau nu, pentru ca raspunsul este ''Da''.
Intrebarea este, simti tu aceasta dragoste?
Unii oameni spun ''Stiu ca Dumnezeu ma iubeste'', dar simti aceasta dragoste?

Te rog, urmareste :

https://www.youtube.com/watch?v=-Xd4FKp4Bj8&t=325s

| suntserios a răspuns (pentru Irinel15123532):

Wow, deci tu chiar nu poti da un raspuns din propria gandire. Practic daca nu citezi de undeva tu habar nu ai ce sa zici.

| Atlantic007 a răspuns:

Te iubeste cu siguranta. Nu inceta sa te rogi lui.