| AvalohAlyn a întrebat:

Oare exista o a doua planeta ca si Terra? Populata si cu civilizatie inteligenta?

13 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Absolut, din punct de vedere Biblic, Pamantul a capatat viata ca ultima lucrare a lui Dumnezeu, omul fiind ultimul dintre fiintele universului.

| Octavian199 a răspuns (pentru danut):

La cate aberatii exista in biblie, ma mir ca inca mai cred unii in ea. rolling on the floor

| Delmo_Catalin_1984 a răspuns (pentru danut):

Danute, fereasca Maica Domnului si toti arhanghelii ei, serafimii si aia care canta in cor, pai tu iar n-ai ce face?
Omul a pus o intrebare clara.
"din punct de vedere biblic"? Zau? Scrie in biblie de alte planete. Cunostintele erau foarte limitate pe vremea scrierii bibliei. Ca sa nu zicem ca lipseau.
Tu crezi ca toate raspunsurile sunt in biblie? Cum sa faci o omleta trasnet? Cum sa satisfaci o femeie? WTF?

| danut a răspuns:

Amaratul de tine.

| danut a răspuns:

Din punct de vedere Biblic am scris ceea ce am scris, nu dpdv. S.F. Daca nu cititi Biblia ce sa va fac eu?

| Hammurabi a răspuns:

Sper să nu. E de ajuns una.
Da' cine a zis că Terra e o planetă cu civilizație inteligentă? laughing)))

| AC4S4 a răspuns:

Nu cred.

| Octavian199 a răspuns (pentru AC4S4):

Nu crezi? Nici 1% nu am descoperit din univers

| Darkmagic a răspuns:

Asta esti tu:
https://www.tpu.ro/......ra-pamant/

Mai jos...sunt eu. :D
Cum lucrurile in ceea ce priveste existenta sau non-existenta E.T. NU s-au schimbat din 2015 pana acum, raspunsul ramane cum am stabilit. :)
Ma rog... poate ies intre timp niste useri noi, care stabilesc ei ca EXISTA o civilizatie E.T.
Le astept cu drag dovezile fizice sau ecuatiile "mai performante". :D

| Delmo_Catalin_1984 a răspuns (pentru Darkmagic):

Da, exista! laughing

| Darkmagic a răspuns (pentru Delmo_Catalin_1984):

Pe tine nu am timp sa te bag in seama.
Gandeste-te ca trebuie sa reconsider toate teoriile pe care le stiu, si in conformitate cu cele spuse de SporeBox, sa imi dau seama cum dracului: "planeta noastra s-a format in urma Big Bang-ului", cand eu saracul de mine, stiam ca Terra a luat nastere dupa "doar" 9.3 miliarde de ani de la Big-Bang, in urma formarii unui smen care se cheama Sistemul Solar! laughing
"Oul!"
"Oul cosmic e de vina!"
Aia cred ca e smecheria! big grin

Afrodius, ramane tot cum am stabilit. happy

| Delmo_Catalin_1984 a răspuns (pentru Darkmagic):

Lasa ca iti faci timp cand inteleg oamenii astia teoria relativitatii laughing

| SporeBox a răspuns:

Posibil. Dupa cum stii planeta noastra s-a format in urma Big Bang-ului iar universul continua sa se extinda (da nu e infinit) chiar in momentul in care tu citesti acest raspuns si alte oua cosmice explodeaza formandu-se alte planete si posibil inca o planeta ca a noastra. Buna intrebarea. Eu nu cred ca exista dar asta e viata:un mister.