| Jardelin a întrebat:

Oho si câți dintre voi l-ați înjurat și l-ați batjocorit pe Arhiepiscopul Tomisului, ÎPS Teodosie si ati pus boticurile fără să cugetati catusi de putin, obișnuindu-va si placandu-va toate mizeriile DNA-ului... Ce mai conta una în plus, nu-i așa?

Uite ca spre mirarea si ciuda voastra omul e absolut nevinovat! Niste pareri ceva? Funda pentru cel care isi face o sincera mea culpa!

https://www.europafm.ro/......-coruptie/

42 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

In fata lui Dumnezeu nu e. Omul se plimba cu bolizi de lux in timp ce sunt credinciosi care mananca din gunoaie.

| Digikey a răspuns:

A obtinut fonduri pentru niste culturi de vita de vie inexistente.Nu era chiar nevinovat. Judecatorul a inchis un ochi, de fapt pe amandoi.Dar Dumnezeu l-a rasplatit si a fost numit judecator la CCR pentru urmatorii 9 ani.

| Jardelin explică (pentru Digikey):

Cine a fost numit judecator la CCR, Teodosie?

| Jardelin explică (pentru mentholinks):

Aia care manaca din gunoaie nu sunt credinciosi.

| RAY a răspuns (pentru Jardelin):

Dar ce sunt?

| RAY a răspuns:

Viermele ala corupt, ce a spus iisus?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si daca a fost achitat nu cred ca uita nimeni mizeriile arogante pe care le facea cand era anchetata. De umba cu 40 popi dupa el sa intimideze procurorii. O mizerie care defineste cel mai bine libidinoși care conduc Bor

| Jardelin explică (pentru RAY):

Daca erau credinciosi veneau la biserica, iar biserica avea grija de ei. Dar, pentru ca nu frecventeaza biserica si nu au nicio treaba cu credinta isi duc zilele mancand din gunoaie.

| Jardelin explică (pentru suntserios):

E irelevant ce spui. Putea sa vina si in chiloti la tribunal inconjurat de 40 de cadane. Singurul lucru care conteaza este ca omul a fost acuzat pe nedrept, fara probe, si ca este total nevinovat. Restul e gargara.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Jardelin):

Asa si?
a fost judecat, a fost achitat.
probe au fost, ca altfel nu exista un dosar care sa ajunga in judecata.

| RAY a răspuns (pentru Jardelin):

Ce vrajeala ai in tiine,viermi aia de preoti nici nu le pasa de aia saraci,le pasa doar de vila lor su de masina lor cea mai tare din parcare,ce rost are sa scrii asemenea minciuni,ipocrizi cand vedem cu toti cum sunt preoti,biserica ortodoxa este una lacoma,plina de viermi,un cancer care e interesat doar de avere,averea biserici ortodoxe reflecta adv este cea mai bogata institutie si fac cv pentru saraci? Doneaza pentru cei bonavi? Nu,lasa vrajeala cu ajutatul, nu te considera tu superior unui om sarac, ca iisus a venit pentru cei saraci, suferinzi, are sanse mai mari sa primeasca o mancare calda daca merge la pocaiti, asta e adv

| RAY a răspuns (pentru Jardelin):

Ce aere de superioritate ai in tine si cica esti crestin, dar iisus ce facea? Nu traia din ce ii dateau alti? Ca nu lucra, nu avea bani, iosif si maria erau saraci, uiti si de nasterea lui, crestin cu numele

| Jardelin explică (pentru suntserios):

Probe fabricate sau nerelevante.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si daca a fost achitat inseamna ca e nevinovat? Cam asa suna abordarea lui suntserioslaughing))

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Unde am scris asta?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Jardelin):

Asa, si s-a demonstrat ca sun nerelevante. De aia exista judecatori. Asa functioneaza un proces. Nu ma prind care e faza. Daca e un popoi libidinos are vreun avantaj? sau care e treaba?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si sa stii ca nimeni nu la batjocorit ca era anchetat penal si pentru ca e o mizerie aroganta in prinicpiu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Jardelin):

Zice de Deliorga cred

| Jardelin explică (pentru suntserios):

Spui ca au fost probe ca altfel nu exista un dosar care sa ajunga in judecata. Auzi, dar in cazul lui Iohannis, ce zici, problele din cele 27 de dosare penale ale lui au fost bune?

https://www.riseproject.ro/......-iohannis/

| Jardelin explică (pentru anonim_4396):

Aha, nu facusem legatura. Merci!

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Jardelin):

Asa, procurorii au strans niste probe si au trimis dosarul in judecata. Judecatorul a considerat ca probele nu il incrimineaza.

E la fel cand faci un accident auto cu o pieton. Exista victima dar nu inseamna ca e mereu vina soferului. Dar investigatia se face.

In cazul lui Iohannis aparent nu au fost niste probe pe care procurorii sa trimita dosarul in judecata.

| goguPatent a răspuns:

Cum zicea Bordea intr-un standup... Procuroare... crede si nu cerceta.

| Digikey a răspuns (pentru Jardelin):

Un popa sa fie numit judecator?
Chiar esti atat de incet la minte?
Era vorba despre judecatorul Deliorga, cel care a recunoscut ca au fost incalcate niste legi dar cu" buna credinta".
Cel care i-a dat verdict favorabil lui Teodosie.
Chiar trebuie trebuie sa-ti explic ca la copii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Digikey):

Pai si atunci de ce inalta curte a mentinut sentinta si n-a casat-o?

| mentholinks a răspuns (pentru Jardelin):

Nu conteaza. Isus a spus daca vezi un om flamand da-i sa manance, daca il vezi dezbracat, imbraca-l, etc. Plus ca a mai spus ca cine vrea sa fie ucenic sa vanda tot ce are, sa imparta la saraci si sa-l urmeze, adica sa mearga sa propovaduiasca Evanghelia la orice faptura, desigur, asta nu o poate face oricine si nu e pentru oricine dar preotii cu siguranta nu sunt ucenici, de aceea nici nu pot sa faca ce faceau pe vremuri ucenicii, minuni, etc.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Wa wa wa wa.
Wa...

Cum poti sa sari asa pe TPU si sa pui o intrebare (care nu e chiar intrebare) despre ceva de genul? Sau mai exact cui te adresezi? Eu personal nici nu stiam cine este pana sa vad "intrebarea" asta, dar ai pus-o in asa fel incat... pare prea generica. Te asigur ca daca cineva il considera vinovat, o sa il considere si acum, nu conteaza ca ai spus asta (eu personal nu am nici o parere, vorbesc in general), asa ca nu a afectat pe nimeni intrebarea.

Spre mirarea si ciuda cui? A TPU? Si acea funda (chiar daca nu ma intereseaza, si probabil pe nimeni) o sa o dai in functie de cat de mult iti place raspunsul in favoarea ta sau nu conteaza daca este in contradictie?

Oricum... am tinut doar sa mentionez asta. O zi faina in continuare happy

| Jardelin explică (pentru DoarBogdan):

La cate intrebari se pun aici care nu afecteaza pe nimeni ce mai conteaza una. O zi faina sa ai si tu! happy

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru Jardelin):

Merci!winking

| danut a răspuns:

Uite, eu (poti verifica) nu am spus nimic despre acest preot DAR NIMENI de pe pamant NU ESTE NEVINOVAT asa ca afirmatia ta este un esec total.

| doctorandus a răspuns (pentru Jardelin):

Persoana imorala si infractor sunt categorii distincte, dar nu disjuncte.