|

OK! daca Dumnezeu ne-a creat pe noi...pe el cine l-a creat? dar sunt sigura ca o sa spuneti ca exista de he-he, dar eu nu cred!

P.S.:fara raspunsuri rautacioase

17 Raportează Evaluează
17 răspunsuri:
| a răspuns:

Vezi? tu nu crezi ca Dumnezeu e etern, eu de ce as crede ca universul a fost creat dintr-un punct care a explodat?

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

Daca o iei spre origine tot nu ajungi nicaieri, deci prefer sa cred ca Dumnezeu e etern.

| a răspuns:

Bine, si big bangul a fost creat de? si acel ceva a fost creat de?

| a răspuns:

Ce miros are culoarea albastra? Albastrul nu face parte din lucrurilor care miros, asa cum Dumnezeu nu face parte din lucrurile create

| a răspuns:

Ce imi place subiectu asta!

O sa zic ceva ce am citit pe TPU (sper sa nu existe drepturi de autor): Cum sa gasesti inceputul unui cerc, pe care nu l-ai creeat tu?

Asta e raspunsu si chesita cu puncut mai scuteste-ma i-a arata-mi tu mie dovezile, eu nu am cum sa dovedesc material ca Dumnezue exista, da tu zici ca poti sa dovedesti ca infinitu de materie idn jur vine dintr-un punct.

Astept dovada si parerea ta.

| a răspuns:

Trupul tau are suflet? ....Nu,e o iluzie tu ai o piatra.Tu nu gandesti cu sufletul pe tine te indruma buzunarul iar tu te inchini banului.Mai bine ti-ai cauta sufletul inainte sa faci afirmatiile pe care le faci.

| a răspuns:

O enigma ce nu este descoperitawinking

| a răspuns:

Dacă nu crezi, atunci ce rost mai are întrebarea ta, te autoblochezi la orice răspuns pozitivist...tu singură ți-ai trasat linia negativistă! uite așa păcălește diavolul pe oameni!

| a răspuns:

Sa fabulam un pic si sa facem abstractie de stiinta; eu am avut o revelatie si am vazut cum mai multi zei au iesit din norii de la inceputurile pamantului.ca dovada ca toata lumea credea la inceputuri in mai multi zei creatori si nu chiar buni.mai tarziu au aparut religiile monoteiste care nu ii exclud pe ceilalti dumnezeu de exemplu biblia sustine existenta unui dumnezeu dumnezeul lui israel care e vazut cel mai bun si toti dumnezeii i se inchina, se scrie si faptul ca participa la consilii de dumnezei.happy

| a răspuns:

Chiar tu ai pus o intrebare răutăcioasă care instigă la polemici.

| a răspuns (pentru floresdemayo):

Hopa...te simti inconfortabila cu o intrebare la care nu ai raspuns si pune in pericol stalpul de baza a iluziilor?
Ce usor te-ai dat de gol

| a răspuns (pentru FlyAgaric):

Te caracterizeaza cumva prostia? E trasatura ta definitorie? Nu poti scapa de ea? De ce trancanesti neîntrebat? Te-am bagat eu in seamă? Nici n-am de ce! Esti doar o nulitate!

| a răspuns (pentru floresdemayo):

Bine ca esti tu marha si eu nulitate, jigniri de pustani frustrati si plin de...

| a răspuns:

Daca nu crezi in Dumnezeu, treaba ta, fiecare crede ce vrea. Am fost fiecare creati de a avea o opţiune proprie, o oportunitate sau variantă...Ai auzit de liber arbitru?

| explică:

Chiar daca crezi sau nu.El exista ``de he-heee``. Dumnezeu nu are nici inceput si nici sfarsit, este omniscient, omniprezent si omnipotent.

| explică:

Oamenii l-au creat pe Dumnezeu? ..asta chiar nu o mai auzeamlaughing si pe noi atunci cine ne-a creat? app nu imi spune teoria cu evolutia maimutelor k nu o cred!

| explică:

laughing) daca vrei sa o tinem asa. :-W oh go on OMG. ehh fiecare cu parerea luihappy