| anonim_4396 a întrebat:

OK! daca Dumnezeu ne-a creat pe noi...pe el cine l-a creat? dar sunt sigura ca o sa spuneti ca exista de he-he, dar eu nu cred!

P.S.:fara raspunsuri rautacioase

16 răspunsuri:
| Anonymus314 a răspuns:

Vezi? tu nu crezi ca Dumnezeu e etern, eu de ce as crede ca universul a fost creat dintr-un punct care a explodat?

| Anonymus314 a răspuns:

Daca o iei spre origine tot nu ajungi nicaieri, deci prefer sa cred ca Dumnezeu e etern.

| Anonymus314 a răspuns:

Bine, si big bangul a fost creat de? si acel ceva a fost creat de?

| OOOLEOOO a răspuns:

Ce miros are culoarea albastra? Albastrul nu face parte din lucrurilor care miros, asa cum Dumnezeu nu face parte din lucrurile create

| ZambetulNebuniei a răspuns:

Ce imi place subiectu asta!

O sa zic ceva ce am citit pe TPU (sper sa nu existe drepturi de autor): Cum sa gasesti inceputul unui cerc, pe care nu l-ai creeat tu?

Asta e raspunsu si chesita cu puncut mai scuteste-ma i-a arata-mi tu mie dovezile, eu nu am cum sa dovedesc material ca Dumnezue exista, da tu zici ca poti sa dovedesti ca infinitu de materie idn jur vine dintr-un punct.

Astept dovada si parerea ta.

| Silyca a răspuns:

Trupul tau are suflet? ....Nu,e o iluzie tu ai o piatra.Tu nu gandesti cu sufletul pe tine te indruma buzunarul iar tu te inchini banului.Mai bine ti-ai cauta sufletul inainte sa faci afirmatiile pe care le faci.

| 4b a răspuns:

O enigma ce nu este descoperitawinking

| Floris83 a răspuns:

Dacă nu crezi, atunci ce rost mai are întrebarea ta, te autoblochezi la orice răspuns pozitivist...tu singură ți-ai trasat linia negativistă! uite așa păcălește diavolul pe oameni!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Chiar tu ai pus o intrebare răutăcioasă care instigă la polemici.

| FlyAgaric a răspuns (pentru floresdemayo):

Hopa...te simti inconfortabila cu o intrebare la care nu ai raspuns si pune in pericol stalpul de baza a iluziilor?
Ce usor te-ai dat de gol

| floresdemayo a răspuns (pentru FlyAgaric):

Te caracterizeaza cumva prostia? E trasatura ta definitorie? Nu poti scapa de ea? De ce trancanesti neîntrebat? Te-am bagat eu in seamă? Nici n-am de ce! Esti doar o nulitate!

| FlyAgaric a răspuns (pentru floresdemayo):

Bine ca esti tu marha si eu nulitate, jigniri de pustani frustrati si plin de...

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Daca nu crezi in Dumnezeu, treaba ta, fiecare crede ce vrea. Am fost fiecare creati de a avea o opţiune proprie, o oportunitate sau variantă...Ai auzit de liber arbitru?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chiar daca crezi sau nu.El exista ``de he-heee``. Dumnezeu nu are nici inceput si nici sfarsit, este omniscient, omniprezent si omnipotent.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oamenii l-au creat pe Dumnezeu? ..asta chiar nu o mai auzeamlaughing si pe noi atunci cine ne-a creat? app nu imi spune teoria cu evolutia maimutelor k nu o cred!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

laughing) daca vrei sa o tinem asa. :-W oh go on OMG. ehh fiecare cu parerea luihappy