| Decster a întrebat:

Ok deci sa incep cu inceputul. Am fost duminica la Biserica, sa pup niste moaste dar in loc sa fac asta, am furat un os (era un os mic de sub acele geamuri). Problema este ca mi se intampla o gramada de lucruri rele, mi-au murit animalele, m-am lovit, noaptea visez foarte urat, la ora 5:00 ma trezesc fara alarma fara nimic, ce ar putea sa fie? Am luat osul acela doar ca sa-l bag in cola sa vad daca-i "original" fiindca preotul este mai "hotoman".
Cum scap de toate astea?

10 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Nu are legătură una cu alta. E pur și simplu un os, iar Dumnezeu urăște sa ne închinăm la asa ceva.

| T0T a răspuns:

Îți spun eu cum stă treaba. Depinde al cui os e că asupra ta ai declanșat un blestem mortal care te va urmări o viață dacă nu te mântuiești. Trebuie să realizezi că nu e de glumă și cel mai probabil ai trezit mânia spiritului căruia îi aparține acel os. Trebuie să îl duci înapoi, să iei 3 lingurițe de vin, 2 de apă sfințită și să faci înconjurul Bisericii de 3 ori. După trebuie să faci 7 mătănii și să iei anafură. Asta în prima zi...În a doua zi trebuie să reciți Tatăl Nostru de 4 ori, să ții post negru. În a 3-a zi trebuie să chemi un preot să îți sfințească casa. Așa vei scăpa de blestem.

| Stone_Miggy_1990 a răspuns (pentru T0T):

Cate superstitii happy macar daca ar avea o logica, dar na, asa sunt romaniii, cu traditiile happy n-or sa citeasca niciodata Biblia dar sunt cei mai fanatici crestini (ma refer la ortodocsi cu icoane, moaste, blesteme etc)

| SG1995 a răspuns:

Te-ai săturat de trolling?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai calm, probabil era de la puiul pe care il mancase popa la cina.
Ca te trezesti la 5:00, nu e panica.La fel fac si eu.
M-am si lovit(la cap) zilele astea, cosmaruri am si cand nu dorm.

| 393Dan a răspuns:

Du-l inapoi si spovadeste-te, poate te va ajuta si nu te vor mai framanta aceste ganduri.

| Elide a răspuns:

Nu știu ce ai avut în cap făcând asta sa nu fi căzut un blestem asupra ta.

Răspuns utilizator avertizat
| donionela6 a răspuns:

Pleaca la biserica si pocaiestete si martrisestete in fata Domnului